Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Opinie (2)

  • Kalendarz
    16 - 22 września
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny

Temat przewodni "Zeroemisyjna mobilność dla każdego" będzie towarzyszyć nam podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w dniach 16-22 września. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach powiązanych z mobilnością, które pozwolą nam wybrać ekologiczny środek podróżowania na stałe.

11 - 30 listopada 2020, g. 10:30

Gdańsk, Pomnik Tym co za polskość...
gru 13

niedziela, g. 9:30 - 14:00

Gdynia Witomono, 2 Morskiego Pułku Strzelców
Świętowanie kampanii rozpocznie się inauguracją rowerowej zabawy - "Rowerem do Pracy i szkoły - Kręć Kilometry dla Gdańska" w dniu 14 września. Akcja zachęca mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze do pracy lub szkoły. Zabawa polega na "wykręcaniu" punktów w terminie 14 września - 13 listopada, za które następnie można zdobyć atrakcyjne nagrody. Wystarczy jedynie pobrać aplikację "Activy", dołączyć do drużyny firmowej, szkolnej, uczelnianej lub dzielnicowej i kręcić kilometry dla Gdańska.

Na tych, którzy 19 września wybiorą ekologiczny sposób przybycia do Narodowego Muzeum Morskiego, czekają nagrody, a przez cały okres od 16 do 30 września za dojazd rowerem do Twierdzy Wisłoujście i Wartowni nr 1 będzie możliwość zwiedzenia tych obiektów kupując bilet ulgowy.

Tradycyjnie zapraszamy do celebrowania Dnia bez Samochodu 22 września. Wybierzmy rower lub komunikację miejską zamiast auta. Za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, właściciel lub współwłaściciel pojedzie za darmo.

ZTM z okazji tygodnia wypuści limitowane bilety okolicznościowe z grafiką ETZT.

Partnerami tygodnia są: Muzeum Morskie w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Zarząd Transportu Miejskiego, Wojewódzka i miejska biblioteka publiczna

Patroni medialni: trojmiasto.pl, RMF Maxxx

Więcej: informacji:
www.ztm.gda.pl
www.gdansk.pl