Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" Oddział Terenowy w Gdańsku serdecznie zaprasza na organizowane w ramach programu Pomorski Broker Eksportowy seminaria i warsztaty online poświęcone podnoszeniu kompetencji eksportowych pomorskich przedsiębiorców.
Cykl seminariów "Export Professionals" to program 4 dwudniowych (piątek i sobota) intensywnych szkoleń i warsztatów online wypełnionych praktyką i wiedzą ekspercką
w zakresie organizacji i rozwoju działalności eksportowej przedsiębiorstwa. Cykl kończy się pozyskaniem dyplomu potwierdzającego zdobytą wiedzę.
Poszczególne seminaria będą poświęcone następującym zagadnieniom:
1. Budowanie i rozwijanie relacji biznesowych na rynkach amerykańskim, afrykańskim
i chińskim - 08.05.2020 r.
2. Skuteczne negocjacje handlowe w Polsce i na arenie międzynarodowej, mediacje
w biznesie - 09.05.2020 r.
Narzędzia do oceny innowacyjności oraz wspierające ekspansję zagraniczną przedsiębiorców, wyszukiwanie partnerów zagranicznych oraz pozyskiwanie środków finansowych na rozwój firmy 15-16.05.2020 r.
Strategia ekspozycji na rynkach zagranicznych (w tym: Badania rynku i badania marketingowe, tworzenie oraz rozwój marki na rynkach zagranicznych, promocja
i wykorzystanie e-marketingu do budowania wartości marki) - 23-24.05.2020 r.
Zagadnienia prawne związane z działalnością eksportową 29-30.05.2020 r.
Gdzie i kiedy?
Seminaria odbywają się online po zalogowaniu na platformie internetowej udostępnionej przez Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" Oddział Terenowy w Gdańsku.
Szkolenia dedykowane są przedsiębiorcom z województwa pomorskiego i ich pracownikom.
Zakres tematyczny pierwszego seminarium:Dzień 1. 08.05.2020 r., godzina 9:00-15:0009:00 - 09:30 Powitanie uczestników, przedstawienie aktualnej oferty Pomorskiego Brokera Eksportowego
09:30 - 12:30 Budowanie i rozwijanie relacji biznesowych na rynkach afrykańskich: w Kenii, Nigerii, Senegalu na Wybrzeżu Kości Słoniowej
12:50 - 13:50 Budowanie i rozwijanie relacji biznesowych na rynku amerykańskim
13:50 - 14:40 Budowanie i rozwijanie relacji biznesowych na rynku chińskim
14:40 - 15:00 Podsumowanie
Dzień 2. 09.05.2020 r., godzina 9:00 - 15:0009:00 - 09:30 Wprowadzenie do tematyki szkolenia
09:30 - 11:30 Skuteczne negocjacje handlowe w Polsce i na arenie międzynarodowej (w tym: poznanie i umiejętność rozróżniania szkół negocjacyjnych: harwardzkiej i stanfordzkiej, poznanie podstawy negocjacji opartych o zasady: Fishera i Ury'ego, poznanie podstawowych zagadnień, technik i strategii z zakresu negocjacji i komunikacji)
11:45 - 13:15 Jak prowadzić efektywne negocjacje w biznesie - warsztat
13:30 - 15:00 Mediacje w biznesie
Sylwetki prelegentów:
Joanna Brzoskowska-Czerepiuk - Założycielka firmy Potęga Wartości i CEO startupu technologicznego w branży IT. Przez kilkanaście lat pracowała dla małych i dużych organizacji na stanowiskach zarządczych. Odpowiadała za rozwój usług proinnowacyjnych, tworzyła strategie rozwoju, animowała rozwój partnerstwa biznesowo-naukowego.
Współautorka Programu Rozwoju Gospodarczego dla Województwa Pomorskiego. Ukończyła program trenerski "Coaching by Values" oraz Program Kształcenia Liderów Innowacji.
Na co dzień zarządza firmami i projektami w Polsce i zagranicą, w tym w USA. Prowadzi szkolenia o tematyce biznesowej, work-life balance, kreatywności i zwiększania efektywności
w działaniu.
Koordynator polsko-amerykańskich programów akceleracyjnych wspierających firmy z Polski
w procesie wejścia na rynek USA współpracując w tym zakresie z Biurem Gubernatora Stanu Nevada oraz szerokim otoczeniem tamtejszego biznesu.
Pracując dla organizacji w różnych branżach i wielu miejscach zbudowała szeroką sieć sprawdzonych relacji, które pomagają w prowadzeniu i rozwoju biznesu.
Michael Mazurewicz - Urodzony w Pretorii, RPA. Posiada 10-letnie doświadczenie w sprzedaży, logistyce i doradztwie w zakresie administracji biznesowej w Wielkiej Brytanii, Polsce oraz Kenii. Od 5 lat doradza polskim firmom w działaniu na kontynencie afrykańskim, głównie w RPA
i Kenii. Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Nairobi.
Justyna Sitarska - kierownik ZBH w Lagos. Menadżer i przedsiębiorca z 10-letnim doświadczeniem na rynku międzynarodowym. W trakcie swojej kariery zawodowej była dyrektorem sprzedaży w Meksyku, Trynidadzie i Tobago oraz Nigerii, gdzie pracowała nad publikacjami inwestycyjnymi dotyczącymi rynków wschodzących i ich promocji we współpracy z gazetami USA Today i The Independent. Przez 4 lata była także założycielem i dyrektorem firmy Filigri Consulting działającej na terenie Nigerii w zakresie doradztwa i szkoleń dot. strategii sprzedażowych dla nigeryjskich firm blue chip. Od sześciu lat mieszka i pracuje w Nigerii.
Thomas Amari - Menadżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, przez większość tego okresu związany z sektorem usług finansowych. Pełnił funkcje dyrektora
w takich firmach jak Amplico AIG Life, LUX MED. Ubezpieczenia, Gras Savoye Polska, SFM Group Polska czy Aon Polska. Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Abidżanie.
Leszek Biały - Kierownik projektów z ponad piętnastoletnim doświadczeniem. Przez większość czasu związany z UNESCO i organizacjami międzynarodowymi takimi jak World Federation of Engineering Organizations i International Council for Science. W trakcie kariery zawodowej prowadził projekty związane z edukacją, nauką i komunikacją w różnych krajach Afryki,
m.in. w Senegalu, Gambii, Kenii czy Tunezji. Kierownik ZBH w Dakarze.
Magda Bellwon - z wykształcenia prawnik, z pasji i zawodu mediatorka i trenerka umiejętności mediacyjnych i komunikacyjnych.
Od dwunastu lat praktykująca mediatorka, trener, absolwentka Akademii Rozwoju Umiejętności Trenerskich na SWPS i ko-trener mediacji rodzinnych Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, certyfikowana trenerka Action Learningu i facylitacji. Wykładowczyni akademicka współpracujący m.in. z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską oraz Wyższą Szkołą Bankową w zakresie komunikacji, negocjacji i mediacji.
Właścicielka firmy "Conseo", zajmującej się prowadzeniem mediacji, negocjacji oraz propagowaniem idei polubownego rozwiązywania sporów.
Propaguje myślenie "poza schematami", pomaga znaleźć rozwiązanie w sprawach, które wydają się bez wyjścia.