stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Siedemnastowieczne rozmyślania o wojnie i pokoju w wykonaniu światowej gwiazdy muzykibarokowej - sopranistki Dorothee Mields i artystów z Belgii.

lut 15

sobota, g. 16:00

bilety 108 zł
Kup bilet
mar 7

piątek, g. 19:00

bilety 149 zł
Kup bilet
Wykonawcy:
Dorothee Mields (Belgia) - sopran
Romina Lischka (Belgia) - viola da gamba, kierownik artystyczny
Hathor Consort (Belgia)

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Trzeciego dnia festiwalu ORGANy PLUS+® 2024 w edycji wiosennej kapsuła czasu przeniesie Melomanów do siedemnastowiecznego Królewca. W małym domku na wyspie na rzece Pregole pośród pędów dyniowych grupa przyjaciół spędzała czas na śpiewaniu i deklamowaniu poezji. Był to sposób na odreagowanie potworności wojny trzydziestoletniej, która w owym czasie pustoszyła Europę. Powstawały kompozycje naznaczone melancholią i cierpieniem, ale również poszukujące nadziei w obliczu światowych konfliktów, w których cierpieli wszyscy bez wyjątku. Czy nie jest to niepokojąco znajomy opis, niestety znowu aktualny? W trakcie koncertu pod tytułem + DYNIOWA CHATKA / Tęsknota za pokojem na
festiwalu ORGANy PLUS+® 2024 posłuchamy, jak radzili sobie z tak trudną sytuacją ludzie równo 400 lat temu - co czuli, o czym myśleli. Jak wiele nas z nimi łączy pokażą nam uznani artyści z Belgii. Jednemu z najpiękniejszych współczesnych sopranów barokowych - Dorothei Mields towarzyszyć będzie wyśmienity zespół z Flandrii - Hathor Ensemble pod artystycznym kierownictwem charyzmatycznej Rominy Lischki. Partnerem tego niezwykłego koncertu będzie Ambasada Belgii - przedstawicielstwo Flandrii, a wszystko odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 19:00 w prezbiterium franciszkańskiego kościoła św. Trójcy. To będzie bardzo intymny i kameralny wieczór, warto więc wcześniej zadbać o to, aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu, zwłaszcza, że słynna solistka ma ogromne grono wielbicieli w Polsce, którzy z pewnością będą chcieli skorzystać z niezwykle rzadkiej i jedynej w tym roku okazji posłuchania swojej ulubienicy na żywo w Polsce.

Światowej sławy wykonawcy, oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, nie zmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła św. Trójcy, zrekonstruowane wnętrza Centrum Świętego Jana oraz nowoczesne na wskroś wnętrze kościoła pw. Bożego Ciała, wreszcie muzyka nie słyszana nigdzie indziej w Polsce sprawią, że wejdziemy w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych sprzed wieków, a nawet staniemy się świadkami zupełnie nowych zdarzeń muzycznych.

Partnerem koncertu jest Ambasada Belgii-Przedstawicielstwo Flandrii.
Pozwólmy sobie na tę niezwykłą podróż w czasie!
Zapraszam do kościoła Świętej Trójcy, Bożego Ciała i Centrum św. Jana!