stat
PATRONAT

Fábia Rebordão - Ladies' Jazz Festival

  • sobota, 20 lipca 2024, godz. 17:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    115 - 189
    Kup bilet
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Portugalski blues, jazz, morna i bolero w jednym: Fábia REBORDÃO, jedna z wielkich gwiazd współczesnego fado na XX Ladies' Jazz Festival 2024. Już 20 lipca 2024 w Teatrze Muzycznym w Gdyni o godzinie 17:00.


Fabia Rebordao
to nie tylko nazwisko, to marka i znak jakości występów najwyższej próby. Są znawcy stawiający Fabię w jednym rzędzie z Aną Mourą i Marizą. Czy w ogóle sens mają takie dywagacje i subiektywne określenia? Pewne jest jedno: Fabia Rebordao jest jedną z najważniejszych gwiazd współczesnej sceny fado. Śpiewała w klubach i na stadionach. Koncertowała w Bukareszcie, Paryżu i w nowojorskim Cornegie Hall. Prócz swej wielkiej miłości - Amalii Rodrigues, wielbi kabowerdyjską mornę, brazylijską bossę, bluesa, jazz. Ta mnogość inspiracji przy jednoczesnym dążeniu do perfekcji, talencie, pięknym głosie i traktowaniu występu dla publiczności jako SHOW, czyli wydarzenie, które ma zostać w duszach i umysłach słuchaczy na dłużej sprawiają, że już teraz jest to artystka kompletna, wybitna i nietuzinkowa.

jazz - koncerty w Trójmieście


My zaś na Ladies' Jazz Festival 2024 w Gdyni będziemy mogli doświadczyć jej fenomenu, zachwycić się jej głosem, docenić moc i charyzmę. Posłuchać muzyki pięknej i oryginalnej, do tego w wykonaniu najwyższej próby, a zarazem z humorem, bez zadęcia, bez gatunkowych barier narzucanych przez samozwańczych purystów. Gdy pierwszy raz gościła w Polsce 5-6 lat temu, zaskoczyła publiczność m.in. swą wersją Niemenowego przeboju Pod papugami. Bez względu na to, co przygotuje tym razem, będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłym, oryginalnym i pamiętnym wydarzeniu kulturalnym i jak to nie jeden już raz na Ladies' Jazz Festival bywało, będziemy mieli o czym wnukom opowiadać!
lip 21

niedziela, g. 20:00

Gdynia,
bilety 157 - 273 zł
Kup bilet
sie 9

piątek, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 30 - 40 zł
przedsprzedaż 30 zł
Kup bilet