Festiwal Gdańsk Ska Jamboree vol. 4 B90 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Gdańsk Ska Jamboree vol. 4 Opinie (4)

Choć to dopiero 4. edycja GSJ, gdańskie zloty można już uznać za nową świecką tradycję funkcjonującą w środowisku fanów muzyki jamajskiej. Kultywujmy ją, a cykliczny, polski festiwal ska przestanie być tylko wspólnym, nieśmiałym marzeniem. W ubiegłym roku nie udało nam się spotkać, dlatego teraz musimy odrobić zaległości. Skumulowaną energię wyładujemy 27 listopada w klubie B90!
Jak zwykle w trakcie festiwalu odbywać się będzie kiermasz branżowych wydawnictw i rękodzielników + pchli targ. Zapraszamy każdą osobę, chcącą sprzedać lub wymienić płytę, element garderoby czy związany ze ska souvenir - miejsca na stoiskach na pewno nie zabraknie.

Program:
18:00 - otwarcie bram, rozpoczęcie kiermaszu
19:00 - koncerty (rozpoczynamy punktualnie):


  • MAJESTIC (PL)

  • KOMPROMITACJA (PL)

  • WERSJA DE LUX (PL)

  • THE MAGNETICS (IT)

  • BLECHREIZ (DE)


Po koncertach o muzykę do tańca zadbają znani i lubiani dj'e z warszawskiego kolektywu 6T'S CLUB.


festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Nie wiesz, czym jest ska?
Przyjdź, posłuchaj i zdecyduj, czy lubisz!
Ska to styl muzyczny wywodzący się z Jamajki lat 50-tych, charakteryzujący się szczególnym akcentowaniem: na drugą i czwartą nutę taktu. To protoplasta o wiele popularniejszego reggae, które w 2018 r. zostało wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO (warto wspomnieć, że ikona reggae, Bob Marley, rozpoczynał karierę muzyczną grając właśnie ska). Jest to nośny, łatwy w odbiorze gatunek; charakterystyczne dla niego jest bogate instrumentarium, rozbudowane sekcje instrumentów dętych i perkusyjnych. Fani ska tworzą wesołą, kolorową subkulturę, wyróżniającą się strojem i praktykującą specjalny rodzaj tańca, zwany skankiem.