stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Jazz Jantar: Dyplomy Akademii Muzycznej

Wydarzenie w ramach

Koncert tegorocznych dyplomantów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki.

12 - 20 lipca 2024, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
ulgowy 30 - 40 zł
Kup bilet
lip 26-27

piątek - sobota, g. 20:00

bilety 125 zł
przedsprzedaż 105 zł
Wystąpią:
GABRIELA JANUSZ
PAULINA ŁABA
ALICJA SEROWIK


jazz - koncerty w Trójmieście


Gabriela Janusz - absolwentka szkoły muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie w klasie skrzypiec. Uczestniczyła w wielu warsztatach muzycznych, dzięki którym rozwijała swoją pasję. Ma bardzo duże doświadczenie sceniczne, a jednym z największych sukcesów jest zdobycie pierwszego miejsca na Festiwalu im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie w 2011 roku oraz zdobycie nagrody "Złotej Róży Małego Księcia". Aktualnie jest studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie uczy się pod okiem wybitnej wokalistki jazzowej Krystyny Stańko.

Dziś Gabriela pragnie zaprezentować repertuar ze swojego recitalu dyplomowego. Dawkę muzyki przekaże nam wykonując zarówno standardy jazzowe, jak i melodie blisko z tym gatunkiem związane. Gabrieli Janusz towarzyszyć będą: Kuba Ostrowski na instrumentach klawiszowych, Jarek Stokowski na kontrabasie oraz Łukasz Łapiński na perkusji.

Paulina Łaba
- charyzmatyczna młoda wokalistka jazzowa oraz aktorka musicalowa, obdarzona wyjątkowym głosem. Dwukrotna laureatka programu Szansa na sukces w odcinku z Liroyem oraz Korą. Zdobywczyni wielu nagród na festiwalach piosenki. Wyróżniona na Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni w 2009 r. za debiut w musicalu "Rent" - główna rola Mimi. Na co dzień występuje w Teatrze Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej w spektaklach: Grease, Shrek, Skrzypek na Dachu, Lalka, My Fair Lady, Bal w Operze. Swobodnie porusza się pomiędzy jazzem, soulem, R&B. W jej wykonaniu będzie można usłyszeć utwory z repertuaru m.in. Jill Scott, Erykah Badu, Incognito i innych.

Alicja Serowik - wokalistka jazzowa. Jest absolwentką kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku (klasa śpiewu Grzegorza Piotrowskiego).

Współpracowała m.in. z Cezarym Paciorkiem, Maciejem Sikałą i Adamem Wendtem; wystąpiła z Big Bandem Jana Konopa w ramach Święta Miasta Gdańsk; brała też udział w cyklu koncertów pod egidą Jerzego Satanowskiego. Regularnie współpracuje z zespołem Piosenka Anatomiczna Małgorzaty Ciepłuch oraz z big-bandem Andreas WOAK Band z Białegostoku. Jest laureatką licznych konkursów i przeglądów wokalnych, m. in. III Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenek Jacka Cygana (Grand Prix i Nagroda Publiczności) i XI Ogólnopolskiego Festiwalu Sing, Jazz, Blues w Białymstoku (I nagroda). Jako aktorka i tancerka zadebiutowała w musicalach Szansa" i Dym wystawianych w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku.

Towarzyszyć jej będzie zespół w składzie: Jakub Ostrowski - fortepian, Krzysztof Słomkowski - kontrabas, Adam Golicki - perkusja i zaproszeni goście. Prawie wszyscy są wychowankami Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie połączyła ich przyjaźń i wspólna pasja. Adam Golicki jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W programie koncertu zaprezentują standardy muzyki jazzowej, którym jednak spróbują nadać indywidualny charakter.

Informacja o biletach

BILETY I KARNETY

Bilety normalne / koncert w Filharmonii Bałtyckiej / 4.11.2012:
- od 3.09.2012: 90 zł

Karnety normalne – koncerty w Żaku:
- od 3.09.2012: koncerty 21.10 i 24.10: 50 zł / pozostałe koncerty: 40 zł

Karnety na koncert 26.10.2012: 15 zł

Zniżki studenckie i uczniowskie:
- koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 30 zł
- koncerty w Żaku – karnety: 20 zł

Super zniżki dla studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, na Kartę do Kultury, na Kartę Dużej Rodziny*:
- koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 25 zł
- koncerty w Żaku / karnety: 15 zł

Zniżka na Kartę Festiwalową*:
- koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 20 zł
- koncerty w Żaku – karnety: 10 zł

* sprzedaż biletów wyłącznie w Klubie Żak, za okazaniem ważnej legitymacji oraz właściwej Karty przy zakupie biletów (1 legitymacja – 1 bilet), dla zniżek na Kartę do Kultury do wyczerpania limitów na dany koncert.

Karnety obejmują wszystkie koncerty danego dnia. Karta Festiwalowa przysługuje trójmiejskim muzykom jazzowym.

Sprzedaż biletów w Klubie Żak, na www.eventim.pl (tylko bilety normalne, zgodnie z regulaminem eventim.pl).

Kasa Klubu Żak czynna:
- od 3.09.2012 w g.15.00 – 21.00 (pn – pt) i g.16 – 21.00 (sb – nd)
kontakt: kasa@klubzak.com.pl / 58 344 05 73 w.117