Krystyna Stańko - wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka, pedagog. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.
Współpracowała z krakowską formacją bluesową Dekiel, z którą odbyła trasę koncertową po Niemczech i wystąpiła m.in. na festiwalu Rawa Blues. Podczas studiów założyła własny zespół złożony z czterech kobiet o nazwie For Dee, którego była gitarzystką i wokalistką, a także autorką muzyki i tekstów. Pomysł założenia żeńskiej grupy okazał się na tyle trafiony, że zaowocował zdobyciem głównej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Udział w konkursie Debiuty - Opole zakończył się zdobyciem I-go miejsca, a Krystyna Stańko otrzymała nagrodę im. Anny Jantar oraz specjalną nagrodę za najlepszy utwór konkursu (piosenka pt. ONI - poświęcona ludziom chorym na AIDS).
Krystyna Stańko o swoim nowym projekcie "Kropla słowa".
W 1995 roku już jako duet For Dee z Jowitą Tabaszewską nagrała płytę "Kobiety", na której znalazło się 12 piosenek jej autorstwa. Kilka z nich gościło na listach przebojów radiowych i telewizyjnych, ciepło oceniane m. in. przez Marka Niedźwieckiego. W 1996 zespół For Dee był gościem trasy koncertowej grupy Varius Manx (ok. 20 koncertów w całej Polsce).
Od września 1998 roku zespół zawiesił działalność. Po 2 letniej przerwie Krystyna Stańko założyła z Olem Walickim i Maciejem Grzywaczem (0-58), grupę jazzową, której główną ideą było komponowanie i granie na koncertach własnej oryginalnej muzyki. Piękne akustyczne brzmienie, interesujące linie melodyczne i bogate harmonie w połączeniu z lirycznymi, poetyckimi tekstami zainspirowały muzyków do nagrania płyty Do_dziesięciu, która była nominowana do nagrody Fryderyk 2001 w kategorii Jazzowy Album Roku.
W roku 2003 powstała kolejna płyta zespołu zatytułowana "Tryby" z muzyką Maćka Grzywacza i tekstami Krystyny Stańko. Podobnie jak "Do_ dziesięciu" spotkała się z dużym zainteresowaniem i była również nominowana do nagrody Fryderyka. Zespół wystąpił na kilku znaczących festiwalach, m. in. Warsaw Summer Jazz Days. Od 2004 roku Krystyna Stańko występuje też z innymi muzykami zapraszając do współpracy wielu interesujących artystów nie tylko z Trójmiasta. Pojawiają się takie nazwiska jak: Piotr Lemańczyk, Jacek Kochan, Dominik Bukowski, Przemysław Raminiak.
W grudniu 2008 roku ukazał się album Krystyny Stańko, wydany przez Radiową Agencję Fonograficzną, pt. Usłysz mnie, którego zapowiedzią były single Nikt poza nami (Chillout cafe - M. Niedźwiecki) oraz Mój drogi panie. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje i była nominowana do nagrody Superjedynki. W listopadzie 2010 ukazała się płyta pt. Secretly, która jest osobistym hołdem dla wielkiego artysty Petera Gabriela i zawiera jego kompozycje w jazzowych, autorskich opracowaniach. Secretly otrzymała 5 gwiazdek w recenzji Jazz Forum.
Krystyna Stańko jest wykładowcą wokalistyki jazzowej i rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Dominik Bukowski - muzyk jazzowy, wibrafonista, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002.
Od 2003r. zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie Jazz Forum. Nagrał ponad 20 płyt. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Tim Hagans, Brian Melvin, Ulf Adaker, Raivo Tafenau, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Krzysztof Popek, Krystyna Stańko, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Jerzy Matuszkiewicz, Janusz Strobel, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Przemek Dyakowski i inni. Jego płyta PROJEKTOR znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia VICE VERSA została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010.
Piotr Lemańczyk - kontrabasista, gitarzysta basowy. Laureat konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 i 96 w Krakowie. Nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Występował m.in. z Jerrym Bergonzim, Dave'm Kikoskim, Avishai Cohenem, a także z Maciejem Sikałą, Januszem Muniakiem czy Zbigniewem Namysłowskim. Nagrał pięć autorskich płyt oraz uczestniczył w nagraniu 30 płyt najważniejszych polskich muzyków jazzowych.
Cezary Konrad - perkusista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum - uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od roku 1992.
Pod koniec "studiów klasycznych" poświecił się muzyce jazzowej a pierwsze znaczące sukcesy zaczął odnosić jako współtwórca grupy Central Heating Trio (wraz z pianistą Filipem Wojciechowskim,1989), z którą zajął I miejsce na festiwalu Jazz Juniors' 90 w Krakowie oraz otrzymał I nagrodę na Festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa - Klucz Do Kariery w 1990 roku.
W roku 1995 nagrywa pierwszą współautorską płytę wraz z Susan Weinert - Meeting in Krakow - wydaną rok później. W 1995 roku założył też swoją pierwszą grupę: Cezary Konrad Quartet, z którą w 1999 roku nagrał pierwszą autorską płytę - One mirror... many reflections - wydaną w 2000 roku. Po współpracy z Anną Marią Jopek, trwającej od roku 1998, w 2005 roku założył nowy zespół - Cezary Konrad the NEW BAND. Obecnie współpracuje z takimi formacjami muzycznymi jak Włodek Pawlik Trio, Krzysztof Herdzin Trio, Andrzej Kurylewicz Trio.
Skład:
KRYSTYNA STAŃKO
Krystyna Stańko - śpiew
Dominik Bukowski - wibrafon
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja
Skład:
TYMAŃSKI & PUCHOWSKI feat. GRZEGORZ GRZYB
Tymon Tymański - gitara akustyczna, bas, banjo, śpiew
Romek Puchowski - DOBRO, gitara akustyczna, śpiew
Grzegorz Grzyb - perkusja
Tymon Tymański: My wywodzimy się z jazzu i z bluesa, i słychać to cały czas. Z Romkiem wracamy do tej muzyki i pokazujemy kierunek, jak sprawić, by ta muzyka odżyła. Łączymy stare dźwięki ze współczesnością, bo chcemy być uniwersalni. Nie chcemy być słuchani przez jakichś dziadków, którym ostatni raz 'stanął' w roku 1943. (...)
Romka znam z jego alternatywnej grupy Von Zeit, z którą nieraz spotykaliśmy się podczas koncertów. O tym, że Romek prowadzi również bluesowe życie dowiedziałem się od Piotrka Pawlaka [gitarzysta Kur - przyp. red.], który puścił mi jego płytę solową. Muzyka wydała mi się świeża i energetyczna, niewykoncypowana. Nie spodziewałem się, że Romek jest bluesmanem. Zaraz do niego zadzwoniłem i zapytałem, czy nie chce wydać tej płyty w Biodro Records [wytwórnia Tymona Tymańskiego - przyp. red.]. (...) Gdy Romek przyszedł do mnie z pomysłem na drugą płytę, spodobał mi się kierunek, w którym wyewoluowało jego brzmienie. Ten tradycyjny, ale nie ortodoksyjny blues, wymieszany z ragtimem i folkiem, bardzo mnie zafascynował i z przyjemnością wsparłem ten projekt. (fragment wywiadu dla "Magazynu Gitarzysta")
Romek Puchowski: Już kilka lat temu, kiedy Tymon grywał gościnnie z Von Zeit zgadaliśmy się, że obydwaj darzymy wielkim sentymentem bluesa, muzykę lat 60-tych. Współpracujemy od jakiegoś czasu przy produkcji mojej nowej solowej płyty Romek Puchowski FREE. Parokrotnie pojawił się w rozmowach temat stworzenia projektu, w którym będziemy prezentować nasze bluesowe fascynacje. W efekcie, we wrześniu ubiegłego roku zagraliśmy pierwszy koncert, na program którego złożyły się bluesowe piosenki Tymona, moje oraz kilka cytatów z klasyki gatunku.
Tymon Tymański - bezdyskusyjnie jedna z największych osobowości polskiej sceny muzycznej. Tymon Tymański znany jest przede wszystkim jako kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów i twórca zespołów (Miłość, Kury, Trupy, Czan, The Transistors). Jednak muzyka to nie jedyna pasja artysty - spełnia się również jako felietonista, bloger, dziennikarz, aktor, filmowiec.
Romek Puchowski - wokalista, instrumentalista, songwriter - wszechstronna muzyczna osobowość. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych. Jego instrumentarium to: gitara DOBRO, gitary akustyczne, bas, iPhone. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę.
Grzegorz Grzyb - fenomenalny polski perkusista, profesor warsztatów perkusyjnych. Muzyczny samouk. Znany jest ze współpracy z wieloma polskimi wykonawcami jazzowymi, m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Laboratorium. Obecnie wraz z Krzysztofem Misiakiem i Filipem Sojką tworzy trio 3 Jazz Soldiers. Poza muzyką jego życiową pasją jest kolarstwo.
Bilety normalne / koncert w Filharmonii Bałtyckiej / 4.11.2012:
- od 3.09.2012: 90 zł
Karnety normalne – koncerty w Żaku:
- od 3.09.2012: koncerty 21.10 i 24.10: 50 zł / pozostałe koncerty: 40 zł
Karnety na koncert 26.10.2012: 15 zł
Zniżki studenckie i uczniowskie:
- koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 30 zł
- koncerty w Żaku – karnety: 20 zł
Super zniżki dla studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, na Kartę do Kultury, na Kartę Dużej Rodziny*:
- koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 25 zł
- koncerty w Żaku / karnety: 15 zł
Zniżka na Kartę Festiwalową*:
- koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 20 zł
- koncerty w Żaku – karnety: 10 zł
* sprzedaż biletów wyłącznie w Klubie Żak, za okazaniem ważnej legitymacji oraz właściwej Karty przy zakupie biletów (1 legitymacja – 1 bilet), dla zniżek na Kartę do Kultury do wyczerpania limitów na dany koncert.
Karnety obejmują wszystkie koncerty danego dnia. Karta Festiwalowa przysługuje trójmiejskim muzykom jazzowym.
Sprzedaż biletów w Klubie Żak, na www.eventim.pl (tylko bilety normalne, zgodnie z regulaminem eventim.pl).
Kasa Klubu Żak czynna:
- od 3.09.2012 w g.15.00 – 21.00 (pn – pt) i g.16 – 21.00 (sb – nd)
kontakt: kasa@klubzak.com.pl / 58 344 05 73 w.117