stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wydarzenie w ramach

Nostalgia 77 to studyjny projekt producenta i DJ Bena Lamdina z Londynu, który pojawił się na scenie muzycznej w 2002 roku, ze swoim ciężkim, new - funkowym brzmieniem.

w każdą niedzielę (od 24.11 do 15.12.2024), g. 19:00

Gniew,
bilety 90 zł
ulgowy 90 zł
gru 31

wtorek, g. 18.00

bilety 125 zł
Kup bilet
W relatywnie krótkim okresie czasu wydał wiele znakomitych albumów, zawierających fuzje dźwięków i stylów muzycznych od upbeat'u, funk'u i hip-hopu po jazz. W 2006 roku za swoją płytę "Borderland" otrzymał nagrodę dla najlepszego jazzowego albumu roku na "Gilles Peterson BBC Worldwide Awards".

jazz - koncerty w Trójmieście


Lamdin opisuje swoja muzykę jako kombinację soulu i jazzu, w połączeniu z komputerowymi technikami produkcji muzyki. Jego cover utwory White Stripes "Seven Nations Army" z Alice Russell pomógł mu pokazać się szerszej publiczności.

Podczas Festiwalu Jazz Jantar 2012 usłyszymy repertuar z nowej płyty "The Sleepwalking Society", nagranej wraz z niemiecką wokalistką Josą Peit. Płyta została wydana 4 lata po premierze "Everything uder the Sun", na której Lamdin udzielał się jako producent, muzyk, inżynier, grając wraz z  Keith i Julie Tippett, Jeb Loy Nichols, Lizzy Parks, Larry Stabbins, Alice Russell, Sara Mitra, Fringe Magnetic, Golden Age of Steam i swoim własnym oktetem.

Chociaż Nostalgia 77 znany jest głównie jako producent jazzowy "The Sleepwalking Society" jest fuzją chilloutu, nu-jazzu, ale też folku czy bluesa. To, co czyni ten album jeszcze bardziej spójnym jest współpraca z wyłącznie jedną wokalistką, nową muzą Lamdina - Josą Peit, obdarzoną wyjątkowym głosem.

SKŁAD:
NOSTALGIA 77
Josa Peit - wokal
Tim Giles - perkusja
Mathew Bourne - pianino
Benedic Lamdin - gitara
Fulvio Sigurta - trąbka
James Allsopp - piszczałki
Riaan Vosloo - gitara basowa


Maciej Sikała o swoim nowym projekcie: Po latach grania w trio bez instrumentu harmonicznego zdecydowałem się stworzyć trio z organami, aby zasadniczo zmienić brzmienie zespołu na takie, gdzie harmonia utworów - bardzo dla mnie istotny element, będzie czytelna.

Napisałem nowe kompozycje specjalnie dla tego składu, Paweł Tomaszewski grający na organach dorzucił swoje i tak powstał repertuar, który zaprezentowaliśmy już kilkukrotnie w kilku klubach w Polsce i na festiwalach w Kołobrzegu, gdzie zadebiutowaliśmy w sierpniu 2011 roku i w Domazlicach ( Czechy ) w lipcu 2012 roku. Koncerty te spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności.
Muzyka Tria to współczesny straight-ahead jazz z bogactwem rytmów, różnego rodzaju metrum, ciekawą harmonią i melodyką tematów. Grana zawsze z uczuciem i oddaniem, na 100%!

Do gry w MS TRIO zaprosiłem kolegów reprezentujących młode pokolenie w polskim jazzie: wspomnianego Pawła Tomaszewskiego oraz Sebastiana Kuchczyńskiego. Z ich wiedzy, umiejętności, zaangażowania i talentu czerpię inspirację i silę do grania muzyki, którą kocham.


Maciej Sikała - saksofonista, laureat wielu nagród m.in.: I miejsce w ankiecie czytelników Jazz Forum w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995-2005 oraz w kategorii saksofonu sopranowego w 2001 roku. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 1986 r. W 1995 roku otrzymał prestiżową nagrodę MATEUSZ przyznawaną przez program III Polskiego Radia.

Grał w takich zespołach jak: Miłość, Kwintet Piotra Wojtasika, Kwartet Piotra Rodowicza, Kwintet i Sextet Leszka Możdżera, Vintage Band. Nagrywał i koncertował z trębaczami: Lester'em Bowie i Kenny Wheeler'em oraz pianistą Dolphem Castelano i wokalistą Miles'em Griffith'em. W kwietniu 2004 roku wziął udział w trasie koncertowej amerykańskiego saksofonisty Billy Harper'a.

Obecnie współpracuje z kwartetem Piotra Wojtasika, kwartetem Wojciecha Niedzieli, w kwartecie z Maciejem Grzywaczem, Piotrem Lemańczykiem i kanadyjskim perkusistą Tyler'em Hornby, Sopot - Hamburg Jazz Quintet. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim i Henrykiem Miśkiewiczem gra utwory z repertuaru F.Sinatry z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych. Nagrał około 40 płyt jazzowych w tym cztery autorskie: Blue Destinations (1998), The Sheep is Found (2001) (nominacja do Fryderyka), Another One For... (2006), Trio (2009). Od 2003 roku jest wykładowcą w Akademiach Muzycznych w Bydgoszczy i w Gdańsku.

Paweł Tomaszewski - wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Najważniejsze nagrody: I miejsce na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlach w roku 2005, Grand Prix oraz nagroda Radia Kraków na Festiwalu Jazz Juniors 2005, Grand Prix Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2006, I nagroda indywidualna na Festiwalu Jazz nad Odrą w roku 2003 i 2004. Gra w zespole Quintessence, Kwartecie Jarosława Śmietany, Kwartecie Grzegorza Nagórskiego, zespole Damage Control.

Sebastian Kuchczyński - perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2008 roku na festiwalu jazzowym w Tarnowie w 2008 roku otrzymał indywidualną nagrodę specjalną, a w Usti (Czechy) Grand Prix at JuniorJazz. Na co dzień gra w Wierba&Schmidt Quintet, z którym wygrał w 2010 r. Międzynarodowy Konkurs Jazzowy w Getxo (Hiszpania). Współpracuje także z Benjiaminem Drazen, Dante Luciani, Stefanem Weeke, Piotrem Wojtasikiem.

Informacja o biletach

BILETY I KARNETY

Bilety normalne / koncert w Filharmonii Bałtyckiej / 4.11.2012:
- od 3.09.2012: 90 zł

Karnety normalne – koncerty w Żaku:
- od 3.09.2012: koncerty 21.10 i 24.10: 50 zł / pozostałe koncerty: 40 zł

Karnety na koncert 26.10.2012: 15 zł

Zniżki studenckie i uczniowskie:
- koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 30 zł
- koncerty w Żaku – karnety: 20 zł

Super zniżki dla studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, na Kartę do Kultury, na Kartę Dużej Rodziny*:
- koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 25 zł
- koncerty w Żaku / karnety: 15 zł

Zniżka na Kartę Festiwalową*:
- koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 20 zł
- koncerty w Żaku – karnety: 10 zł

* sprzedaż biletów wyłącznie w Klubie Żak, za okazaniem ważnej legitymacji oraz właściwej Karty przy zakupie biletów (1 legitymacja – 1 bilet), dla zniżek na Kartę do Kultury do wyczerpania limitów na dany koncert.

Karnety obejmują wszystkie koncerty danego dnia. Karta Festiwalowa przysługuje trójmiejskim muzykom jazzowym.

Sprzedaż biletów w Klubie Żak, na www.eventim.pl (tylko bilety normalne, zgodnie z regulaminem eventim.pl).

Kasa Klubu Żak czynna:
- od 3.09.2012 w g.15.00 – 21.00 (pn – pt) i g.16 – 21.00 (sb – nd)
kontakt: kasa@klubzak.com.pl / 58 344 05 73 w.117