Festiwal Laboratorium Nowej Muzyki Sakralnej odbędzie się w dniach 6-7 maja 2022, godz. 19:30 w Kościele św. Katarzyny, ul. Profesorska 3 w Gdańsku.
PROGRAMpiątek, 06.05.2022Stanisław Moryto Carmina Crucis
do 14 wierszy Ernesta Bryla z tomu Golgota Jasnogórska
WYKONAWCYStanisław Skoczyński - instrumenty perkusyjne
Andrzej Ferenc - recytacje
BILETYBilety 30-40 zł do nabycia na
Bilety24.pl i na godzinę przed koncertem w kościele.
Niezwykłość, oryginalność i współczesność, tego utworu wyraża się w zestawieniu brzmień instrumentów perkusyjnych z recytacją aktorską oraz w tym, że perkusista i recytator będą poruszali się w przestrzeni sakralnej wzdłuż stacji Drogi Krzyżowej.
Dwuosobowa obsada utworu zmusza widza-słuchacza do maksymalnej koncentracji i skupienia, do śledzenia dramatu niesłusznie oskarżonego i skrzywdzonego Człowieka, który staje się misterium męki i śmierci Boskiego Zbawiciela świata.
sobota, 07.05.2022 Andrzej Koszewski (1922-2015) - w 100. rocznicę urodzin
Campana
Angelus Domini
Zdrowaś Królewno WybornaAleksandra Chmielewska (ur. 1993)
Regina Coeli na chór mieszany i orkiestrę kameralną
światowe prawykonanie
WYKONAWCYPolski Chór Kameralny
Zespół kameralny
Jan Łukaszewski - dyrygent
BILETYBilety 30-40 zł do nabycia na Bilety24.pl i na godzinę przed koncertem w kościele
Drugiego dnia Laboratorium publiczność będzie świadkiem zderzenia muzyki najnowszej, zamówionej przez Festiwalu z kompozycjami, które już uzyskały uznanie krytyków, wykonawców i widowni. W pierwszej części koncertu Polski Chór Kameralny zaprezentuje wybór utworów a cappella Andrzeja Koszewskiego (1922-2015).
muzyka poważna - koncerty w Trójmieście
W drugiej części koncertu zabrzmi utwór Regina Coeli na chór i zespół kameralny Aleksandry Chmielewskiej (1993), absolwentki studiów kompozytorskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kompozycji prof. Pawła Łukaszewskiego.
Kompozytorka, która prowadzi także działalność literacką, uzyskała szereg nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest za improwizację fortepianową do filmu [2015], w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Patri Patriae za utwór Ad te levavi na chór żeński i orkiestrę kameralną [2018], w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Andrzeja Koszewskiego za utwór Verbum caro na chór mieszany a cappella [2017].
Regina coeli - utwór na chór, dwoje skrzypiec, altówkę, perkusję i obój - powstał na specjalne zamówienie Festiwalu. Przed nami prapremiera światowa nowego utworu młodej kompozytorki.
Serdecznie zapraszamy!