Uwaga! Impreza już się odbyła.

Festiwal Literatury dla Dzieci

festiwal teatralny, spotkanie, warsztaty

data 30 maja - 3 czerwca 2017
miejsce NCK
adres Gdańsk, Korzenna 33/35 (Ratusz Staromiejski)
bilety wstęp wolny
Patronat

W dniach od 30 maja do 3 czerwca 2017 roku do Gdańska zawita kolejna, czwarta już edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Przedsięwzięcie to obejmuje największe polskie miasta - Warszawę, Gdańsk, Kraków, Poznań oraz Katowice. Cel jest jeden: propagować czytelnictwo wśród dzieci, dobrze się przy tym bawiąc! Podczas gdańskiej odsłony Festiwalu nie zabraknie atrakcji zarówno dla małego, jak i nieco starszego czytelnika.


Festiwal otwiera inauguracja wyjątkowej wystawy Co to właściwie jest demokracja? Equipa Planteli i Marty Piny, która przekonuje, że o demokracji można i warto rozmawiać od dziecka. Do Gdańska zawitają największe gwiazdy polskiej literatury dla dzieci - w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w którym odbywa się większość tegorocznych wydarzeń festiwalowych, z czytelnikami spotka się Andrzej Maleszka, Wojciech Widłak i Adam Wajrak.

Z kolei w Instytucie Kultury Miejskiej na młodych czytelników czeka nie tylko spotkanie z Marcinem Szczygielskim, ale również projekcja filmu na podstawie jego książki Za niebieskimi drzwiami! Festiwalowy program pełen jest twórczych warsztatów z ilustratorami - z Aleksandrą Cieślak, której Książka do zrobienia zdobyła wyróżnienie BolognaRagazzi Award for Art Books 2017, dzieci, rodzice, a nawet dziadkowie zastanowią się jak powiedzieć sobie coś miłego bez słów, a Ifi Ude udowodni dzieciom, że muzyka jest w sercu podczas wspólnego koncertu na wykonanych z recyclingu instrumentów.

Na miłośników teatru czekają: Licho nie śpi Teatru Uszytego oraz przedpremierowy spektakl Turban mistrza Mansura Teatru Miniatura. Każdy dzień Festiwalu zamykać będzie Czytanka przed zachodem słońca, czyli znani i lubiani, czytający dzieciom w wyjątkowych miejscach - w tym roku m. in. w Stoczni Gdańskiej, Centrum Hewelianum i Galerii Guntera Grassa.

W sobotę, 3 czerwca, imprezę podsumuje wydarzenie absolutnie międzypokoleniowe - całodniowy piknik literacki w Parku Heweliusza! Rodzice przypomną sobie, a dzieci poznają najlepsze gry i zabawy podwórkowe wszech czasów inspirowane książką Gdy rodzice byli dziećmi. Równie rodzinna i emocjonująca będzie tegoroczna gra miejska, a gdańską edycję zakończymy wyjątkowym występem Agnieszki Aysen Kaim wraz z zespołem.

Oczywiście to nie wszystkie zaplanowane atrakcje! Na gości czeka cała masa innych spotkań, wystaw i warsztatów... Po szczegóły odsyłamy do programu Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku. Zapraszamy do wspólnej zabawy - z książką i wokół niej!
Dodatkowe informacje: http://fldd.pl/