Festiwal MTB Pomerania, Puck 2018 Puck sławutówko Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal MTB Pomerania, Puck 2018

Już w weekend 12 i 13 maja odbędzie się jeden z pierwszych wyścigów etapowych na Pomorzu. Festiwal MTB Pomerania Puck, o którym mowa to zawody otwarte skierowane do wszystkich miłośników kolarstwa, którzy ukończyli co najmniej 15 lat. Dla młodszych adeptów dwóch kółek przewidziane atrakcje na trasach Pomerania Junior, które odbędą się tylko w niedzielę na terenie Parku Ewolucji w Sławutówku.

Relacja z imprezy

Organizatorzy zapraszają 12 maja na molo w Pucku, gdzie zlokalizowana będzie baza zawodów ze startem i metą 13 kilometrowej czasówki MTB. Od razu po zakończeniu zmagań na molo, miasteczko zawodów przenosi się do Parku Ewolucji w Sławutówku, gdzie wieczorem nastąpi dekoracja zwycięzców czasówki oraz wspólna integracja z możliwością noclegu pod namiotem. W niedzielę natomiast odbędzie się najbardziej popularna forma kolarstwa górskiego w Polsce czyli maraton MTB ze startem i metą usytuowanym tuż przy pałacu Below i Parku Ewolucji w Sławutówku będącym szczególną atrakcją dla najmłodszych uczestników kategorii Junior i ich rodzin.

Jak zapowiada organizator, Festiwal MTB Pomerania, to aż dwa dni ścigania na Pomorzu, a także dodatkowa okazja do wspólnej integracji, zaplanowanej w otoczeniu wyjątkowych okoliczności przyrody i lokalnych foodtrucków (m.in. Tathata, Po Maśle, uLodziarzy) oraz Browaru Amber, która rozpocznie się tuż po zakończeniu pierwszego dnia zawodów i odbędzie się w gronie prawdziwych miłośników kolarstwa górskiego.

Partnerami imprezy Festiwal MTB Pomerania są:
Cechini Muszyna, Sibuk, Goldwell, Morrocanoil, Luk-Connect, Browar Amber, Nordic Arctic Food, Volkswagen Benepol, RaceFender, Bakra.

Zapisy (trwają tylko do 3 dni przed startem)

Zapisy dla osób indywidualnych dostępne są na stronie organizatora i trwają tylko do trzech dni przed dniem startu. Zapisy na dwa dni startów są możliwe tylko przez formularz elektroniczny. W sobotę 12 maja nie będzie możliwości zapisu w biurze zawodów. Natomiast jeśli ktoś nie może być obecny w sobotę, albo spóźni się z opłatą przez internet będzie miał możliwość zapisu na niedzielny maraton w biurze zawodów, tylko w niedzielę w Parku Ewolucji Sławutówko.

Tak jak rok temu, organizator przewidział tańszą opłatę wpisową dla klubów i grup kolarskich, a swoje zgłoszenia należy wysłać do trzech dni przed daną edycją na adres e-mail kontakt@mtbpomerania.pl
Każdy uczestnik zawodów powinien zapoznać się z regulaminiem, a przez cały czas trwania zawodów korzystać z kasku rowerowego, ponieważ wybrane odcinki, z uwagi na specyfikę mtb, będą wymagające.

Kalendarz MTB Pomerania Maraton 2018:

1. MTB Pomerania Luzino powered by ProSport - sobota, 24 marzec 2018
2. MTB Pomerania Łęczyce powered by ProSport - sobota, 7 kwietnia 2018
3. MTB Pomerania Festiwal Puck - sobota, niedziela 12 i 13 maja 2018
4. MTB Pomerania Kolbudy -niedziela, 20 maja 2018
5. MTB Pomerania Władysławowo powered by Pro Sport - niedziela, 10 czerwca 2018

Informacje o najbliższej edycji:

Biuro zawodów:
-Sobota 12 maja - Molo Puck
-Niedziela 13 maja - Park Ewolucji w Sławutówku

Trasy:

-Sobota 12 maja: Czasówka (wszyscy uczestnicy)
-Niedziela 13 maja: Maraton MTB na trasach:
Speed - 31 km / Mega - 57 km / Junior - kat. do lat 8 - 500 m / Junior kat. 9-14 lat - 3 km

W sobotni dzień wszyscy uczestnicy startują na tej samej trasie jazdy indywidualnej na czas w odstępach interwałowych 60 sekund. Kolarze będą przydzieleni na listę startową w czwartkowy wieczór po zakończeniu zapisów elektronicznych.

Trasa czasówki wynosi 13 km i ma ok. 100m przewyższenia. Pierwsze 3.5 km od startu na molo prowadzą po płaskim terenie, aż do Błądzikowa, gdzie zawodnicy wjadą w tereny leśne i na kolejnych 6 km czekają ich bardziej wymagające i techniczne odcinki, a dodatkowo piękne krajobrazy w okolicach Parku Kulturowego Osady Łowców Fok oraz Zamku w Rzucewie. Następnie kolarze przejadą potok Błądzikowski i wjadą w ciekawy, długi singiel po nadmorskim klifie, aż do samej Mety.

Po sobotnim indywidualnym ściganiu oraz wieczornej intergacji, kolarze spotkają się na starcie niedzielnego maratonu w Parku Ewolucji w Sławutówku. Kolarze będą dopasowywanie do sektorów startowych wg uzyskanych wyników w sobotniej czasówce. Na uczestników czeka wyznaczona jedna 31 kilometrowa pętla po pięknych terenach Puszczy Darżlubskiej i Nadleśnictwa Wejherowo. Dystans Speed będzie ścigał się na jednym okrążeniu, natomiast dystans Mega na 26 kilometrze wjedzie na drugie okrążenie. Początek trasy dość spokojny i szeroki, dopiero po parunastu kilometrach kolarze wjadą w bardzo wymagające górskie i techniczne odcinki z wieloma podjazdami i zjazdami. Na dojeździe do mety czeka ich małe okrążenie jeziorka wokół pałacu Below. Czasy z dwóch dni ścigania będą się sumowały do generalnego wyniku Festiwalu.

Pamiętamy także o naszych najmłodszych uczestnikach i zawodach MTB Pomerania Junior, które odbędą się przed głównymi niedzielnymi zawodami w Parku Ewolucji. Trasa będzie wiodła również dookoła jeziorka wokół pałacu Below. Dla kategorii do lat 8 będzie to jedno okrążenie, a trochę starsi rowerzyści w wieku 9-14 lat będą mieli do pokonania trzy okrążenia.

Najkrótsza z tras maratonu MTB, czyli trasa Speed, adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 15 lat), z kolei na dystansie Mega mogą ścigać się kolarze, którzy ukończyli już co najmniej 18 lat. Trasy Junior będą przygotowane z myślą o najmłodszych, w wieku od 3 do 14 lat. Dzieci w wieku do lat 8 mogą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem.

Suma przewyższeń dla poszczególnych tras:
-Sobota: 100 m
-Niedziela: Speed - 500 m., Mega - 1000 m.,
Zobacz na mapie Trasy Festiwal MTB Pomerania i pobierz ślad GPS

Chcesz wziąć udział w imprezie?

Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

Organizator:

Marek Wróbel
Festiwal MTB Pomerania
aktualności na Facebook'u
Mail: kontakt@mtbpomerania.pl

Zobacz naszą wideo relację z tegorocznej inauguracji sezonu Pomerania MTB:

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    90-130 zł
  • Bilet ulgowy
    50 zł
Opłaty:

Szczegóły na stronie organizatora, w strefie uczestnika