stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
lut 8-9

sobota - niedziela, g. 15:00

bilety 60 zł
sie 8-9

piątek - sobota

bilety 297 zł
Kup bilet
Festiwal kulturalny Panda jest projektem o charakterze międzynarodowym i interdyscyplinarnym. W jego ramach zostanie przedstawiona twórczość artystów rozpoznawanych na światowych scenach sztuki współczesnej w dziedzinie muzyki, teatru, sztuk pięknych. Aranżacja ekspozycji w industrialnych, opuszczonych i zaniedbanych wnętrzach, tuż przed transformacją przestrzeni stoczniowych, nadaje wydarzeniu unikalny posmak. W ten sposób projekt wpisuje się również w sprawdzony model działań kulturalnych na terenach poprzemysłowych, które poprzez wprowadzenie nowych znaczeń w zastaną tkankę miejską implikują zmianę jej jakości i wizerunku.

Cele:

Prezentacja sztuki współczesnej z zakresu plastyki, teatru oraz muzyki szerszej publiczności oraz stworzenie platformy do swobodnej wymiany koncepcji, doświadczeń i inspiracji wśród zaproszonych artystów. Promocja sztuki niszowej jako alternatywy wobec kultury komercyjnej, konsumpcyjnej. Przeciwdziałanie stereotypowi niedostępności sztuki, zarezerwowania jej dla wąskiej grupy elit (wstęp wolny). Przeciwdziałanie wykluczeniu kulturowemu. Adaptacja budynków należących do dawnej Stoczni Pruskiej (aktualnie zaś do Baltic Property Trust) na rzecz sztuki, wykorzystanie ich potencjału estetycznego i symbolicznego. Zainteresowanie szerszego grona odbiorców formami koegzystencji przestrzeni poprzemysłowej i sztuki. Animacja społeczno-kulturowa w kontekście rewitalizacji, zmiany społecznej i budowy tożsamości lokalnej. Kształtowanie nowego wymiaru terenów postoczniowych, wprowadzenie nowych dyskursów w problematykę przestrzeni industrialnych. Zwrócenie uwagi na dziedzictwo kulturalne, unikatowy i rozpoznawalny genius loci Gdańska. Wpływ na wzrost konkurencyjności oferty kulturalnej Gdańska.

Podsumowując, projekt poprzez działania artystyczne ma na celu ożywienie i nadanie nowego charakteru i sensu miejscom, które wkrótce przestaną istnieć. Może pozytywnie wpisać się w zmiany zachodzące w Młodym Mieście, wpłynąć na pamięć tego miejsca oraz wizerunek Gdańska.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem festiwalu jest Dawid Bistram. W ramach współpracy z Baltic Property Trust, zorganizował już kilka wystaw w Baltic Business Centre w Gdyni, w tym Illud Tempus (wystawa rzeźby i malarstwa, marzec 2008) i Bezkres idei (wystawa malarstwa i rysunku, luty 2008). Promowały one młodych artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Spotkały się z dużym zainteresowaniem i dobrymi recenzjami.

Program festiwalu Panda:

WYSTAWA "Krawędzie wyciszenia" w godzinach 10-16 bez przepustek (otwarta przez cały festiwal)

Wszystkie imprezy zaczynają się o 21:00. Wstęp 10 zł.

20 czerwca ..oFF
Autoexec.bat

21 czerwiec

Good Girl Killer+ Mordy
Nuoh

22 czerwiec
Robert Usewicz


27 czerwca
Daniel Koniusz, Vladimir Umanets videoart: Mateusz Pirecki
Kino Wariatino "...ale jest jeszcze prawda... "
Tomasz Bednarczyk
Impreza towarzysząca CSW Łażnia "Brenda Lee DVD" g.18:00

28 czerwca

Decay
Stendek+Gregoryrain vj's
Abstrakt Struktur
Replay
Olotasak
Hatti Vatti


W ramach festiwalu w dniach od 23-26 czerwca odbędą się warsztaty, zorganizowane przez Fundację Art. Of Living.

Na imprezy wejście na zgłoszenia pod nr 512916806 lub adresem devinefield@yahoo.ca
godziny rozpoczęcia 21 00


W ramach festiwalu w dniach od 23-26 czerwca odbędą się warsztaty, zorganizowane przez Fundację Art. Of Living.