stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Przedsiębiorczości

lip 13

sobota, g. 20:30

bilety 40 zł
ulgowy 30 zł
lis 9-10

sobota - niedziela

Gdańsk,
bilety 449 - 499 zł
Kup bilet
Blisko 200 godzin zajęć: wykładów, warsztatów i prezentacji odbędzie się podczas Festiwalu Przedsiębiorczości - "Aktywni zajdą dalej", który rozpoczyna się w poniedziałek, 17 listopada 2008 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Festiwal potrwa trzy tygodnie - do 5 grudnia.
Patronat honorowy nad Festiwalem Przedsiębiorczości objęli: Prezydent Miasta Gdańska i Gdański Związek Pracodawców. Partnerami Festiwalu są: Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości i Gdańskie Centrum Obsługi Przedsiębiorców.
Festiwal Przedsiębiorczości organizowany jest w Wyższej Szkole Bankowej po raz drugi. W ubiegłym roku trwał 2 tygodnie, a w wykładach i warsztatach wzięło udział ponad 2 tysiące uczestników. Prognozowana liczba uczestników na rok 2008 to 3 tysiące.
Festiwal Przedsiębiorczości jest elementem rozpoczynającego się 17 listopada Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce. Przewodniczącym Komitetu Honorowego ŚTPwP jest Waldemar Pawlak, Wicepremier RP i Minister Gospodarki. Bieżącymi przygotowaniami do Tygodnia kieruje Komitet Koordynacyjny, któremu szefuje Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan.

Bez aktywności ani rusz
Na niektóre zajęcia są jeszcze wolne miejsca i można się zapisać. Festiwal Przedsiębiorczości "Aktywni zajdą dalej" jest adresowany zarówno do młodych, aktywnych ludzi (uczniów szkół średnich i studentów), ale także do osób, które mogą inspirować do przedsiębiorczości: nauczycieli, wychowawców, doradców zawodowych, a także rodziców.
Aktywność jest tym, co daje napęd do życia i ułatwia człowiekowi realizację celów. Bez tego niemożliwy jest sukces, prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej; zajmowanie kierowniczych
stanowisk. Jest to cecha coraz częściej pożądana i oczekiwana również od pracowników średniego i niższego szczebla. Ludzie aktywni i przedsiębiorczy skutecznie realizują nie tylko własne cele, ale również
kształtują obraz całej naszej rzeczywistości - mówi Grzegorz Sielatycki, Pełnomocnik Kanclerza WSB ds. PR. Jesteśmy aktywną uczelnią i zależy nam na wspieraniu  takiej postawy - dodaje.

Dla młodych - jak przygotować się do kariery?
Festiwal Przedsiębiorczości ,,Aktywni zajdą dalej" jest adresowany do kilku grup uczestników. Przede wszystkim do młodych - uczniów, studentów, czyli tych, którzy podejmują decyzję związaną z wyborem
zawodu. Z badań socjologicznych wynika, że młodzi Polacy wiążą osiągniecie szczęścia osobistego z właściwą decyzją dotyczącą wyboru zawodu. Podczas Festiwalu Przedsiębiorczości uczniowie i studenci będą mogli poznać metody i sposoby pomagające w samookreśleniu się do swojej edukacji i kariery. Szkolenia z umiejętności "miękkich": negocjacji, motywowania, panowania nad stresem czy bycia liderem na pewno poszerzą horyzonty i wiedzę młodych osób. Doświadczeni psycholodzy poprowadzą wykłady:
Dobry pomysł na siebie
Autoprezentacja - sposób na sukces
Stres: wróg czy sprzymierzeniec?
Szkoła życia: jak radzić sobie z konfliktami i porażkami
JA czyli jak wykreować najlepszą markę świata
Co zdobi, a co szpeci CV
Zawód wyuczony a wykonywany, czyli czy studia przesądzają o wszystkim
Mistrz negocjacji, czyli jak funkcjonować w grupie

Dla nauczycieli - jak pomóc budować karierę? Dla rodziców - jak wspierać sukcesy dzieci?

Kolejną grupą, do której jest adresowany Festiwal są doradcy zawodowy, nauczyciele i wychowawcy. To od nich oczekuje się profesjonalnego wsparcia uczniów w wyborze zawodu.
Trzecią grupą, która podczas Festiwalu Przedsiębiorczości znajdzie wiedzę dla siebie - są rodzice. Wsparcie rodziców w rozpoznaniu własnych możliwości jest niezwykle istotne. Oprócz szkoły, rówieśników
oraz środków masowej komunikacji to rodzice są głównym źródłem informacji i mają decydujący wpływ na wybór drogi edukacyjnej i zawodowej. Podczas Festiwalu przewidziano dla rodziców sesje, umożliwiające podniesienie umiejętności komunikowania się ze swoimi dziećmi, doskonalenie umiejętności wychowawczych oraz wspierające pomoc dziecku w wyborze szkoły i zawodu.
Dlatego WSB w Gdańsku zaprasza rodziców i nauczycieli na sesje eksperckie z doświadczonymi psychologami i terapeutami:
Rozwijanie umiejętności doradczych u nauczycieli
Osobowość ucznia a wybór zawodu
Motywowanie do aktywności
Odkrywanie talentów - jak pomóc w wyborze ścieżki zawodowej?

W ramach Festiwalu odbędzie się też konferencja dla nauczycieli "Nauczyciel - zawód z misją", podczas której przewidziano warsztaty:
Nauczyciel - uczeń - dogadajmy się!
Sztuka aktywnego kształcenia

oraz wykład "Wypalanie zawodowe: przyczyny i zapobieganie", który poprowadzi wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku mgr Beata Zdrowowicz.

Dla przedsiębiorczych - jak zrobić biznes?

Natomiast do wszystkich osób zainteresowanych przedsiębiorczością i finansami odbędą się warsztaty:
Wstęp do finansów przedsiębiorstw, czyli jak robić pieniądze.
Co robić, kiedy dłużnik nie chce płacić
Tajniki sukcesu, czyli jaj osiągnąć wolność finansową.
Zawód przyszłości: doradca zawodowy
Szukanie pomysłów na własną karierę/własny biznes
Zasady pracy w grupie, czyli komunikacja, asertywność, współpraca, elementy negocjacji

Blok warsztatów "Młody biznesmen" odpowie na pytania się jak założyć firmę, napisać biznesplan czy pozyskać środki unijne na rozwój. Partnerem tych warsztatów jest Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości.

Szczegółowy program Festiwalu Przedsiębiorczości i zapisy: www.wsb.gda.pl
Udział w festiwalu jest bezpłatny.