Festyn - Początek Wakacji Stadion Energa Gdańsk Gdańsk
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Festyn - Początek Wakacji

festyn

termin
cze 17
niedziela Godz. 11:00 - 17:00
miejsce Stadion Energa Gdańsk
adres Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (Letnica)
bilety
wstęp wolny
Patronat

Dzień Dziecka powinien trwać dłużej! Po całym roku nauki i uczęszczania na zajęcia, przychodzi upragniony przez najmłodszych czas odpoczynku - wakacje. Z tej okazji 17 czerwca przy Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się niepowtarzalny Festyn Rodzinny "Początek wakacji". Razem z partnerami Stadion przygotuje dla najmłodszych sportowe atrakcje, wiele konkursów i niespodzianek.Teren wokół Stadionu przy wejściu do FUN ARENY w godzinach 11.00-17.00 zamieni się w krainę pełną gier i zabaw, a chętni będą mogli nieodpłatnie odwiedzić Stadion. Będzie to największy festyn rozpoczynający wakacyjny odpoczynek w Polsce Północnej!

Na dzieci i opiekunów podczas wydarzenia czekać będzie kilkadziesiąt wyjątkowych atrakcji, a wśród nich Ścieżka Przygody - gra, na trasie której znajdą się różnorodne wyzwania sportowe i zadania z dziedzin tj. m. in.: kultura, sztuka, czy nauka. Za prawidłowo wykonane zadanie dzieci otrzymają pieczątki, na podstawie których będzie można zdobyć nagrodę główną. Na scenie przy Stadionie oglądać będzie można występy artystyczne gdańskich zespołów dziecięcych, animacje naukowe i eksperymenty, pokazy klubów sportowych oraz brać udział w konkursach z nagrodami. Nowością w programie będą warsztaty ze scrapbookingu. Rodzice znajdą na terenie wydarzenia stoiska edukacyjne z zakresu zdrowego żywienia, czy zdrowia, a najmłodsi ucieszą się zapewne z wielkich dmuchańców, które staną przed FUN ARENĄ.

Tradycyjnie festyn dla dzieci odbywający się w czerwcu to także dzień otwarty Stadionu - w tym roku odbędzie się po raz dziewiąty. Dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć bursztynowej korony od środka, udostępniona będzie bezpłatnie trybuna żółta.

Bardzo cieszymy się, że z naszymi partnerami możemy i w tym roku zorganizować wydarzenie dla dzieci z Pomorza - mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk. Z doświadczenia wiemy, że przyjeżdżają do nas rodziny z całego województwa, choć najwięcej gości pochodzi z Gdańska. Jak co roku pracujemy nad tym, aby atrakcje były różnorodne i odpowiednie dla dzieci w różnym wieku, a jednocześnie wierzymy, że rodzice i opiekunowie też będą się u nas dobrze bawić!

Organizatorem wydarzenia jest operator Stadionu Energa Gdańsk - Arena Gdańsk Operator, partnerem strategicznym - Grupa GPEC, a partnerem wspierającym InvestGDA. Goście przyjeżdżający na wydarzenie mogą parkować na parkingu P5. Opłata będzie pobierana według stawek obowiązujących w przystadionowych parkometrach.