Festyn Ptaki i Sąsiedzi Fundacja Nasza Przestrzeń Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Festyn Ptaki i Sąsiedzi

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Festynie Ptaki i Sąsiedzi.

Festyn "Ptaki i Sąsiedzi" to inicjatywa wpisująca się w obchody Gdańskich Dni Sąsiadów. Tematem przewodnim festynu będzie ornitologia i ekologia. Dzień Sąsiada na Zator Przytockiego to festyn, w ramach którego lokalna wspólnota sąsiedzka będzie miała możliwość integracji społecznej i podniesienia swojej świadomości ekologicznej.


Podczas festynu planujemy następujące atrakcje:

a) Warsztaty recyklingowe "Zbuduj budkę". Celem warsztatu będzie pokazanie, że rzeczy, które wyrzucamy na śmieci mogą być wykorzystane do tworzenia budek lęgowych dla ptaków.
b) Warsztaty graffiti .Uczestniczki i uczestnicy wezmą udział w pokazie i warsztatach graffiti, których przewodnim tematem będzie ornitologia. Prace artystów ozdobią i ożywią skwer w centrum miasta (ul. Zator Przytockiego 4). Warsztaty prowadzi artysta z Kolumbii: Javier Bernal - Arevalo.
c) Zabawy z chustą animacyjną. Dzieci będą mogły pobawić się w proste zabawy przy użyciu kolorowej chusty.
d) Gimnastyka relaksacyjna "Dbaj o ciało i duszę". Pod okiem rehabilitantki osoby uczestniczące będą mogły nauczyć prostych ćwiczeń poprawiających kondycję ćwiczeń ruchowych, nauczyć się technik relaksacyjnych jak również zasięgnąć porad indywidualnych.
e) "Rowerownia" punkt rowerowy. Osoby zainteresowane będą mogły bezpłatnie zadbać o rower.
f) Zabawy z clownami z Fundacji Dr Clown
g) Warsztaty " W ciemności i ciszy" . Animacja uczestników przygotowana przez Pomorską Jednostkę Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Festyn Ptaki i Sąsiedzi jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdańska.
Współpraca: Pomorska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, Fundacja Dr Clown.

Informacje dodatkowe: fundacja@naszaprzestrzen.org
www.naszaprzestrzen.org

Czytaj także