stat
Impreza już się odbyła
lis 5-7

poniedziałek - czwartek

Gdańsk
Wstęp wolny
lis 15-16

piątek - sobota, g. 10:00 - 14:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
W programie min.:
Godz. 9.00 – 12.00
- konkursy dla dzieci i rodziców
- konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców
- ścianka wspinaczkowa i inne atrakcje alpinistyczne,
- pokaz tańca break dance w wykonaniu zespołu Lost Dance
Godz. 12.00 Spektakl plenerowy „Czyżby to był Kopciuszek?” w wykonaniu teatru Stacja Szamocin


LOST DANCE tworzą nastolatki Marta Jarosz i Nataliąa Mitsis. Na co dzień ćwiczą w Fitness Klub Kolaseum w Sopocie. Tańczą hip-hop z elementami gimnastyki
artystycznej i break dance do remiksów utworów hip-hopowych.
Występowały min. na imprezach "Dzień Czerwonego Nosa" w Gdańsku Festynie
Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie i innych

Stacja Szamocin spektakl plenerowy dla dzieci „Czyżby to był Kopciuszek?”

Spektakl plenerowy bez słów , oparty na muzyce Straussa, wykorzystuje znany motyw historii o Kopciuszku z baśni Grimm. W spektaklu zobaczymy charakterystyczne dla teatru Stacja Szamocin proste rekwizyty i kolorowe kostiumy. W przedstawieniu bierze udział młodzieżowa ekipa Teatru Stacja Szamocin (w sumie 9 osób)

"Stacja Szamocin" to niezwykły teatr działający w miasteczku, położonym wśród lasów i jezior, który mieści się na nieczynnym dworcu kolejowym.
Jego zespól stanowią głównie amatorzy - mieszkańcy Szamocina i okolic. W teatrze grają dorośli i dzieci. Najmłodszy aktor ma 8 lat, najstarszy 74 lata.
"Stacja Szamocin" realizuje tęsknoty wielu ludzi o stworzeniu niezależnego miejsca pracy twórczej i jednoczesnego wyrwania się z gorsetu ,,budżetówki". Działa od 1997 pod kierunkiem Luby Zarembińskiej. Z dala od dużych centrów kultury skupia ludzi zainteresowanych tworzeniem nowej jakości pracy artystycznej, łączonej z edukacją i działaniami społecznymi. Oprócz pracy teatralnej (spektakle dla dorosłych i dzieci), „Stacja Szamocin” organizuje Ogólnopolskie Warsztaty Teatralne, prezentacje spektakli, koncerty, wystawy, sesje historyczne i spotkania organizacji pozarządowych.
Zespół odnosi sukcesy na ogólnopolskich festiwalach. Między innymi, spektakl ,,Spowiedź w drewnie" zdobył w 1998 roku prestiżową I nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej, organizowanym przez Związek Artystów Scen Polskich i Ministerstwo Kultur i Sztuki. Teatr z Szamocina znalazł się w finale konkursu, jako jedyna amatorska grupa wśród uznanych teatrów zawodowych.