Finał Ligi Europy / Manchester United - Villarreal Polsat Plus Arena Gdańsk Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Finał Ligi Europy / Manchester United - Villarreal Opinie (10)

Manchester United i Villarreal zagrają w finale Ligi Europy, który odbędzie się 26 maja w Gdańsku. Na trybunach gdańskiego stadionu będzie mogło zasiąść 9,5 tys. kibiców, co stanowi 25% powierzchni obiektu.

Organizacja spotkania wieńczącego rozgrywki Ligi Europy w 2021 roku to wyróżnienie dla stadionu w Letnicy. Na murawie obiektu przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1 zmierzą się jedne z najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Dotychczas w Lidze Europy triumfowały drużyny z trzech państw - Hiszpanii, Portugalii i Anglii.

Zespoły z Hiszpanii zdominowały rozgrywki Ligi Europy w minionych latach. Ekipy z La Liga sześciokrotnie triumfowały w turnieju. Charakterystyczny puchar autorstwa mediolańskich rzeźbiarzy wznosiły drużyny Sevilli i Atletico Madryt. Przełom nastąpił w niedawno zakończonym sezonie, gdy hiszpańską dominację przełamały Arsenal i Chelsea. Stadion w Baku oglądał fascynującą rywalizację pomiędzy londyńskimi zespołami, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze Chelsea. Dzięki wygranej 4:1 nad Arsenalem trofeum autorstwa mediolańskich rzeźbiarzy z domu Bertoni powędrowało do niebieskiej części Londynu.

Dotychczas 10 miast gościło finał Ligi Europy. Natomiast Polska będzie pierwszym krajem od momentu inauguracji Ligi Europy, który finał tych rozgrywek gościł dwukrotnie.

Bilety na tegoroczny finał rozgrywek piłkarskiej Ligi Europy podzielono na cztery kategorie cenowe, które w zależności od wybranych miejsc. Sprzedaż wejściówek prowadzona będzie wyłącznie przez platformę europejskiej federacji UEFA, która jest organizatorem meczu na Polsat Plus Stadionie Gdańsk. Zamówienia będzie można składać od 28 lutego, ale rejestracji konta na portalu można dokonać już teraz.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    160 - 520 zł
Bilety są w czterech kategoriach cenowych:
Kategoria 1 - 130 euro: położenie centralne trybun
Kategoria 2 - 90 euro: głównie w narożnikach trybun
Kategoria 3 - 65 euro: za bramkami
Kategoria 4 - 40 euro: za bramkami, na niższych poziomach