stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Wydarzenie w ramach

Nowy rok kalendarzowy rozpoczynamy z zaangażowaniem społecznym. Wraz ze styczniem DKF UG Miłość Blondynki otwiera nowy cykl filmowy WYKLUCZENI? Podczas czterech odsłon spróbujemy pochylić się nad problemami, które doskwierają ludziom we współczesnym świecie. Zastanowimy się kto i co powoduje, że niektórzy z Nas doświadczają procesu wykluczenia.

lis 17

niedziela, g. 14:00 - 15:30

Wstęp wolny

w każdy poniedziałek (do 30.12), g. 13:00 - 19:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
Postaramy się poprzez prezentowane filmy zbadać jak i czy dzisiejsze przemiany ekonomiczne i obyczajowe wpływają na zmianę postrzegania tematu szerokiego spektrum wykluczeń w społeczeństwie.

Jako przykłady posłużą nam filmowe obrazy z różnych stron świata pogłębiając ukazywaną problematykę z punktu widzenia odrębności kulturowej i obyczajowej danych krajów. Spróbujemy zbliżyć się do takich problemów jak poczucie zagubienia w społeczeństwie w kontekście bezrobocia i emigracji zarobkowej (Oda do radości), czy odrzucenia i braku akceptacji ze względu na determinizm wypływający ze środowiska wychowania i rodziny (Fish Tank). Dowiemy się, jak wygląda życie osób borykających się z problematyką trans płciowości (Transamerica) czy hermafrodytyzmu (XXY). Udowodnimy również, że życie ludzi niepełnosprawnych może być takie samo, jak ludzi w pełni zdrowych w kontekście pragnienia miłości (Ja też! Ślepa miłość), a także zastanowimy się, w jakim stopniu kultura i religia mogą stwarzać powody ku wykluczeniu (Brick Lane i Oczy szeroko otwarte).



godz. 17.30

FISH TANK (2009)

Produkcja: Holandia, Wielka Brytania.
Reżyseria: Andrea Arnold.
Scenariusz: Andrea Arnold.
Zdjęcia: Robbie Ryan.
Czas trwania: 124 minut.
Obsada: Katie Jarvis, Michael Fassbender, Kierston Wareing, Rebecca Griffiths, Harry Treadaway, Sydney Mary Nash.




Mia to zbuntowana nastolatka, posiadająca kontrowersyjne poglądy o otaczającym ją świecie. Wyrzucona ze szkoły, odrzucona przez rówieśników. Główna bohaterka nie akceptuje świata, w którym żyje, świat nie akceptuje jej. Ucieczką od codzienności jest taniec i... kochanek matki, który zmienia jej życie. Jak znaleźć wyjście z sytuacji, w której tkwi Mia?
Film został nagrodzony przez Jury festiwalu w Cannes w 2009 roku oraz na festiwalu Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA w 2010.





godz. 20.00

ODA DO RADOŚCI (2005)

Produkcja: Polska
Reżyseria: Anna Kazejak, Jan Komasa, Maciej Migas.
Scenariusz: Anna Kazejak, Jan Komasa, Maciej Migas.
Zdjęcia: Klaudiusz Dwulit, Piotr Niemyjski, Radosław Ładczuk.
Czas trwania: 110 minut.
Obsada: Małgorzata Buczkowska, Dorota Pomykała, Barbara Kurzaj, Piotr Głowacki, Roma Gąsiorowska, Lesław Żurek.



Trzech twórców, trzy epizody o trójce młodych bohaterów - Adze, Michale i Wiktorze. Są zupełnie różni, łączy ich życie we współczesnej Polsce. Zmagają się z problemami na płaszczyźnie uczuciowej, rodzinnej i zawodowej. Boleśnie przekonują się, że w Polsce nie ma dla nich miejsca. Nie mają nadziei na lepszą przyszłość, co zmusza ich do opuszczenia kraju. Wierzą, że ich los odmieni się wraz z wyjazdem do Londynu. Jak odnaleźć się we współczesnej rzeczywistości?
Film spotkał się z ogromnym uznaniem, otrzymał Nagrodę Specjalną Jury podczas FPFF w Gdyni, a także został nominowany do Paszportu Polityki.


Miejsce: Aula 1.43 Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 2 filmy 10 zł // 4 filmy 15 zł // całość 30 zł
(sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)



Organizatorzy:
DKF Miłość Blondynki UG / Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG

Patroni medialni:
Portal Trojmiasto.pl // Radio Gdańsk // Dla Studenta // Gdańsk2016