stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Flaming Group

paź 10

czwartek, g. 19:30

Gdynia,
bilety 60 zł
Kup bilet

w każdą środę (do 18.12), g. 19:00 - 21:00

Wstęp wolny
Skład zespołu:

Jan Freicher- piano
Łukasz Makowski -kontrabas
Grzegorz Lewandowski - perkusja


Zespół „Flaming Group” powstał w 2000roku. Repertuar grupy bazuje na autorskich
kompozycjach Jana Freichera i Łukasza Makowskiego, aranżowanych przy czynnym udziale wszystkich członków zespołu. Muzyka, jaką zespół wykonują, utrzymana jest w stylistyce ogólnie pojętego jazzu fusion, z wieloma przenikającymi sie wzajemnie elementami muzyki latynoskiej, funky, popu, soulu.

Jan Freicher - pianista, wibrafonista, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 2004-2007 przebywał w Norymberdze, studiując na Akademii Muzycznej w tzw. Klasie Mistrzowskiej wibrafonisty i kompozytora –Billa Molenhofa (USA). Jest stypendystą Fundacji Rotary International i laureatem licznych europejskich nagród. W kraju otrzymał Nagrodę Ministra Kultury oraz tytuł Indywidualności Artystycznej 2005 roku i Indywidualności Jazzowej 2007 roku (Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą). Nagrywał płyty z takimi muzykami jak Leszek Możdżer, Bogdan Hołownia, Marcin Jahr, Alex Bayer. Jest autorem i aranżerem licznych kompozycji z gatunku jazzu, muzyki kameralnej oraz symfonicznej, a także piosenek popowych, a ponadto twórcą muzyki do przedstawień teatralnych oraz do filmu „Jesteś Tam”. Jego kompozycja „Nowa Bossa Nova” nagrana przez zespół Q-rek group promowała płytę „Fleeting Island” wydaną w 2002 roku. Przez długi okres utwór ten rozbrzmiewał w programach radiowych (m.in. „Smooth Jazz Cafe” Marka Niedźwieckiego). Znalazł sie ponadto na składance roku 2002 obok takich zespołów jak Republika, Kobranocka czy Nocna Zmiana Bluesa. W roku 2007 Jan Freicher występował w zespole Klausa Mallonn –gwiazdy niemieckiej muzyki pop.

Łukasz Makowski - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku instrumentalnym, a także norweskiej Griegakademiet (Bergen) na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Wielokrotnie występował jako solista z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Bergen Unge Kammerorkester, a także Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej (Adam Wendt, Piotr Baron, Cezary Paciorek i in.). Jest muzykiem bardzo aktywnie działającym w środowisku jazzowym w Bergen. Obecnie występuje u boku czołowych muzyków norweskiej i angielskiej sceny jazzowej (Alf Wilhelm Lundberg, Olav Dale, Ole Thomsen, Tor Bjarne Bielland, Ugo Santangelo, Tony Kofi, Winston Clifford). W latach 2004 – 2005 współpracował z Teatrem
Muzycznym w Gdyni (m.in. przy przedstawieniach ”Muzyka Gershwin”, ”RoxiBar”) W ramach różnych projektów koncertował w takich klubach jak: „Madam Felle” (Evans Jazz Club), Macumba, Vamoos oraz La Bottega Italiana w Bergen.

Grzegorz Lewandowski - perkusista sesyjny, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Występuje na co dzień u boku
czołowych muzyków polskiej sceny jazzowej oraz popowej (m.in. Adam Sztaba, Grażyna Łobaszewska, Adam Wendt, Maciej Miecznikowski). W okresie studiów brał czynny udział w licznych projektach muzycznych, współpracując z takimi artystami, jak Cezary Paciorek, Wojtek Staroniewicz, Dominik Bukowski, Przemek Dyjakowski, Krzesimir Dębski czy Leszek Możdżer. Ma na swoim koncie liczne występy telewizyjne. Posiada ogromne doświadczenie w pracy w studio. Do jego dorobku artystycznego należą również występy musicalowe (m.in. Hair, Jezus Christ Superstar, Opętaniec), a także współpraca z wieloma polskimi filharmoniami i teatrami muzycznymi.


Rezerwacja:
tel.: 058 555 33 33
Informacja:
Lucyna Labudda
tel.: 504 038 470



CZY WIESZ, ŻE...?


Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie, a przede wszystkim zdrowo mogą tu zjeść zarówno dorośli jak i dzieci, dla których przewidziane jest specjalne menu. Dla najmłodszych gości odbywają się niedzielne cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają ich w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli zaś mogą uczestniczyć w regularnych spotkaniach z muzyką (czwartki godz. 20.00), tangiem milonga (wtorki i niedziele godz. 18.00), a także z muzyką elektroniczną serwowaną przez znakomitych DJ-ów, przy której można tańczyć i doskonale się bawić (piątki i soboty godz. 21.00).

Zielony Dwór, zwany też Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.