stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Uwaga Uwaga. Wiadomość od klubu. Nie prowadzimy przedsprzedaży biletów na żadne koncerty w związku z czym nie prowadzimy również na ten koncert. Bilety do nabycia TYLKO I WYŁĄCZNIE przed samym koncertem. Pozdrawiamy, Desdemona .

sty 11

sobota, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
ulgowy 30 zł
Kup bilet
Koncert odbędzie się w ramach polskiej mini trasy koncertowej, złożonej z trzech koncertów. Jest to jeden z najpopularniejszych norweskich wykonawców. Kilkukrotnie występowali w naszym kraju, w tym dwukrotnie jako headliner nieistniejącego już niestety festiwalu muzycznego Low Fi Festival. W kwietniu wydali nowy album, promując go już m.in. w Chinach oraz na jednym z najpopularniejszych festiwali w Stanach Zjednoczonych - SXSW.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Grupa Flunk to połączenie muzyki elektronicznej, pop, downtempo oraz trip hop. Ich koncerty są niezwykle porywające, przez niektórych opisywane wręcz jako urocze.

Ich płyty wydaje - słynna już chyba - wytwórnia BeatService [m.in. Biosphere, Mind over Midi], i w zasadzie już te dwa fakty powinny jak najlepiej świadczyć o Flunk, wszak nowa muzyka norweska robi coraz więcej zamieszania na światowych "nowobrzmieniowych" rynkach. Flunk idealnie wpisuje się w tą tendencję: płyt tego zespołu słucha się z wielką przyjemnością: charakterystyczny głos wokalistki w połączeniu z zimnym, gitarowo-elektronicznym graniem robią swoje.

Zespół powstał na przełomie lat 2000/2001, podczas wspólnych sesji Nygaarda i Bakke, którzy chcieli stworzyć niezobowiązujący instrumentalno-samplowany materiał. W 2001 roku pracami muzyków zainteresował się reprezentujący BeatService Vidar Hanssen, który zaproponował duetowi kontrakt płytowy. Prace nad debiutanckim krążkiem Flunk ruszyły więc na wakacje roku 2001. Podczas sesji pojawiła się Anja, którą poproszono o zaimprowizowanie kilku linii melodycznych. W ten sposób powstały piosenki, które są siłą pierwszego krążka Flunk. Po roku prac zespół wydał swój pierwszy singiel - "Bue Monday", będący jednocześnie coverem wielkiego przeboju grupy New Order. Wiosną 2002 przyszedł czas na album długogrający. "For Sleepyheads Only" ukazał się w kwietniu. Melancholijna, trip-hopowa muzyka przyprawiona oryginalnym głosem wokalistki spotkała się z ciepłym przyjęciem nie tylko w Norwegii. Zespół nagrał specjalną sesję dla londyńskiego radia BBC [słynna audycja "Blue Room"], podpisał również umowę z amerykańskim Guidance Records .

Muzyka Flunk zyskała więc wielu fanów, a label BeatService, aby zdyskontować ten sukces, w roku 2003 wydał płytę "Treat Me Like You Do - For Sleepyheads Only Remixed". Sam zespół jeździł już w tym czasie z koncertami po Europie, a jego muzyka stała się powoli największym sukcesem komercyjnym norweskiej wytwórni. Podczas europejskich podróży zespół pracował nad nowym materiałem, którego szkic powstał podczas jednego tygodnia gdzieś w paryskim pokoju hotelowym. Po powrocie do Oslo kwintet przystąpił do rejestracji pomysłów. Efektem jest drugi krążek Flunk - "Morning Star", mniej elektroniczny, bardziej gitarowy, choć wciąż tak samo melancholijny i piękny.

Od tamtego czasu grupa wydała jeszcze kilka albumów: "Personal Stereo", "This Is What You Get" i "Lost Causes". Koncertowali w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Europie. Bardzo dużą popularność zyskali w Polsce, stając się tutaj jedną z najpopularniejszych grup skandynawskich. Ich magiczne, hipnotyzujące, wręcz urocze koncerty cieszą się dużą popularnością i przyciągają w Polsce fanów muzyki zarówno alternatywnej, niezależnej, jak również popowej, komercyjnej.