stat
Impreza już się odbyła

FooL-X Trio

  • czwartek, 21 lutego 2008, godz. 20:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    20 ,
    ulgowy 10
lis 19

wtorek, g. 19:00

Gdynia,
bilety 220-270 zł
Kup bilet
lis 28

czwartek, g. 20:00

bilety 84 zł
Kup bilet
w składzie:

Adam Fulara- gitara (tapping oburęczny)
Rafał Czarnecki- perkusja
Tomasz fulara- bass


czytaj więcej:


A d a m F u l a r a

ur. 1977 - muzyk, kompozytor, gitarzysta posługujący się rzadko spotykaną techniką gry - tappingiem oburęcznym, wykładowca Master Class on Bach Playing podczas European Tap Seminar 2004, 2005 i 2006 (Neufchâteau, Belgia), zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach (2005), laureat prestiżowego "Guitar City" - Mistrzowskiego Festiwalu Gitarzystów Jazzowych (2005) i Ogólnopolskiego Festiwalu Jazzowego w Sieradzu (2004), The Undiscovered - gitarzysta kwietnia i maja 2006 w rankingu Guitar Nine Records (USA) wytwórni publikującej nazwiska najbardziej obiecujących - zdaniem wytwórni - nieodkrytych talentów gitarowych, autor artykułów publikowanych na łamach magazynu TopGuitar. Występował głównie z zespołem, ale i solowo w kraju i za granicą. Wykonywana przez niego muzyka to głównie jazz, oraz utwory polifoniczne J. S. Bacha. [więcej...]

F o o l – X t r i o

Zespół Fool-X istnieje od 1993 roku.
Przez kilkanaście lat swojego istnienia wielokrotnie zmieniał skład, repertuar a nawet nazwę. Trzon zespołu stanowią jednak od samego początku dwaj muzycy: Adam Fulara (gitara) i Tomasz Fulara (bas). Skład uzupełnia znakomity perkusista Rafał Czarnecki.

Od 2000 roku Fool-X trio wykonuje wyłącznie muzykę instrumentalną: standardy oraz własne kompozycje osadzone w tradycji jazzowej, ale zawierające domieszkę gatunków funk (z ostrym, klangującym basem) i fusion.

Od 2004 roku zespół pracuje nad nową koncepcją: polifonicznym brzmieniem tria. Metoda polega na prowadzeniu 2 lub 3 głosów (melodii) jednocześnie w czasie grania tematów i improwizacji w różnych wariacjach (np. jednoczesna improwizacja basisty i gitarzysty) opartą w równej mierze na tradycji bebopu (harmonia), jak i metodach improwizacji stosowanych w epoce średniowiecza i baroku m. in. przez J. S. Bacha (cantus firmus i reguły polifonii).

Wykonywane tą metodą kompozycje Fool-X i standardy jazzowe stanowią ciekawy, oryginalny, a zarazem wartościowy muzycznie materiał dźwiękowy (świadczyć o tym może wyróżnienie na Festiwalu Jazzowym w Sieradzu 2004). Jednocześnie muzyka zespołu jest niesłychanie widowiskowa, medialna i efektowna.
Zespół zagrał ponad 100 koncertów w kraju i za granicą (Bruksela, Berlin, Neufchateau, Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, ....).