Forum Gospodarki Morskiej 2018 Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia Kup Bilet !
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Forum Gospodarki Morskiej 2018

forum

termin
paź 12
piątek Godz. 09:00
miejsce PPNT Gdynia
adres Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
bilety
wstęp wolny szczegóły w opisie
Patronat

Ponad 30 prelegentów, 600 gości i 4 panele tematyczne. Eksperci sektora morskiego, samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy z Polski i Europy, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej spotkają się w Gdyni, żeby dyskutować o branży morskiej i jej wyzwaniach. A wszystko podczas kolejnej edycji Forum Gospodarki Morskiej, które odbędzie się 12 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia jest uznawane za najważniejsze w Polsce spotkanie praktyków i ekspertów sektora morskiego. Od wielu lat to właśnie Gdynia jest miejscem, w którym skupia się uwaga znakomitego grona branżowców związanych z gospodarką morską. Ponad 600 gości, ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej. Forum to najlepsza okazja do omówienia najbardziej aktualnych kwestii oraz wypracowania rozwiązań, które jak najszerzej uwzględnią interesy przedsiębiorców i pozwolą na dynamiczny rozwój gospodarki morskiej. To jednocześnie okazja do nawiązywania dobrych relacji, formułowania wniosków i prezentacji osiągnięć budujących międzynarodową markę Polski.

W tym roku uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. o: nowoczesnych technologiach jako wyznaczniku rozwoju gospodarki morskiej na świecie i w Polsce oraz o potencjale współpracy pomiędzy polskim i francuskim przemysłem okrętowym. To tematy przewodnie Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018. Odbędzie się ono 12 października w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

W dyskusjach na temat branży morskiej weźmie udział ponad 30 prelegentów i 600 gości. Wśród nich znajdą się m.in.: przedstawiciele polskich portów, a także reprezentanci instytucji akademickich i przedsiębiorstw. Gośćmi forum będą: prof. Jonathan Holslag z brukselskiego Vrije Universiteit Brussels, który wygłosi wykład "Strategia ekspansji gospodarczej Chin jako potencjalne źródło zagrożeń dla krajów UE" oraz Magdalena Andreea Strachinescu-Olteanu, przedstawicielka dyrekcji generalnej Komisji Europejskiej ds. Rybołówstwa i Gospodarki Morskiej. Przybliży ona politykę unijnego wsparcia dla innowacji w gospodarce morskiej. W wydarzeniu uczestniczyć będą również: Christophe Tytgat, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Stoczni i Producentów Wyposażenia Okrętowego (SEA Europe), a także Francois Lambert, dyrektor zarządzający GICAN.

Tegoroczne forum rozpocznie się od oficjalnego otwarcia i powitania uczestników. Potem odbędą się prelekcje i dyskusje podczas sesji wspólnej oraz w ramach czterech paneli tematycznych. Będzie panel dotyczący "Przemysłów Morskich". Jego uczestnicy porozmawiają o rozwijającej się współpracy polsko-francuskiej i ocenią jej potencjał na najbliższe lata. Tematyką komplementarności przemysłów stoczniowych obu krajów zajmą się m.in.: francuscy partnerzy z branży, w tym przedstawiciele francuskiej izby przemysłowej producentów techniki morskiej GICAN (Groupement des Industries de Construction et Activités Navales), a także francuskiego Naval Group. Obecna będzie również reprezentacja ambasady Francji w Polsce. Kolejny panel to "Porty Morskie". W jego ramach omówione zostanie to, jakimi nowoczesnymi technologiami dysponują polskie porty, a także jakie innowacyjne technologie obsługi ładunku oraz inteligentne narzędzia współpracy z armatorami, przewoźnikami lądowymi i operatorami logistycznymi są potrzebne, aby mogły one sprawnie funkcjonować i się rozwijać. W panelu "Logistyka Morska" poruszone zostaną podstawowe tendencje rozwoju żeglugi kontenerowej, ale nie tylko. Uczestnicy zastanowią się również nad tym, jakie są perspektywy na rozwój nowych korytarzy transportowych. Ostatnia część spotkania będzie się toczyć w panelu "Ship Management". Przedyskutowany zostanie tam temat m.in.: procesu konsolidacji na rynku usług zarządzania statkami.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie seminarium pod hasłem "Turystyka od Morza". Obejmie ono cykl wykładów oraz dwa panele dyskusyjne z udziałem ekspertów oraz praktyków przemysłu czasu wolnego, w tym turystyki morskiej i żeglarskiej. Pierwszy blok tematyczny poświęcony będzie turystyce żeglarskiej i cruisingowej, natomiast drugi - zagadnieniu "inspiracji od morza".

Forum Gospodarki Morskiej odbędzie się w Gdyni już po raz osiemnasty. Najpierw, w latach 2001-2014, dyskutowano w ramach Forum Gospodarczego. Od 2015 roku spotkanie jest poświęcone wyłącznie gospodarce morskiej.

Więcej informacji i szczegółowy program: www.forum.gdynia.pl Pełny opis wydarzenia
Dodatkowe informacje: https://forum.gdynia.pl/

Informacja o biletach

Wymagana rejestracja na stronie: https://forum.gdynia.pl/pl/rejestracja/