Forum Przedsiębiorstw Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Konferencja pn. Forum Przedsiębiorstw jest dedykowana dla przedsiębiorców z sektora MSP na Pomorzu. Organizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza cyklicznie wydarzenie (14 edycja), odbędzie się 29 maja, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, w Gdyni.

Celem Forum, o znanej już pomorskim przedsiębiorcom marce jest m.in. prezentowanie aktualnych trendów biznesowych oraz przekazanie praktycznych informacji, istotnych w prowadzeniu działalności gospodarczej mikro, małych i średnich firm.

PROGRAM

W tym roku, w ramach Sesji Głównej uczestnicy wysłuchają m.in. komentarza ekonomicznego o bieżącej sytuacji gospodarczej i trendach makroekonomicznych, który wygłosi dr Marcin Mrowiec - główny ekonomista banku Pekao SA. Prof. Jerzy Hausner oraz Mateusz Zmyślony przedstawią tematy związane z tzw. ekonomią otwartych oczu, z wymiarem społecznym działania przedsiębiorstw. Jak przezwyciężać trudności w życiu prywatnym i biznesowym a porażki przekłuwać w sukcesy opowie uczestnikom jedna z najlepszych polskich himalaistek, zdobywczyni ośmiu dziewięciotysięczników, Kinga Baranowska. Sesję Główną zakończy rozmowa ekspertów dotycząca wyzwań stojących przed pomorskimi firmami.

W trakcie przerw zaplanowano moderowany networking, którego celem jest umożliwienie firmom nawiązania kontaktów biznesowych oraz wymianę doświadczeń. Zainteresowani tematami Funduszy Europejskich, Eksportem czy Gospodarką Obiegu Zamkniętego będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Ponadto uczestnicy będą mieli szansę wspólnie wesprzeć pomorską organizację pozarządową działającą na rzecz przedsiębiorczości osób wykluczonych.

Po przerwie odbędą się warsztaty i prezentacje podzielone tematycznie na 3 obszary: Finanse i Eksport, Zmiana oraz Sprzedaż. W bloku Finanse i Eksport będzie mowa m.in. o praktycznych sposobach zarządzania ryzykiem walutowym, budowaniu przewagi konkurencyjnej czy bezpiecznych kierunkach eksportowych. W bloku Sprzedaż uczestnicy dowiedzą się jak profesjonalnie prezentować dane a także porozmawiają o tym, czy istnieje przepis na sukces w sprzedaży i jak skutecznie zarządzać ryzykiem walutowym. W obszarze "Zmiana" poruszone zostaną kwestie związane z ideą turkusowych organizacji, wykorzystaniem social mediów zarówno w kreowaniu zewnętrznego wizerunku firmy jak i relacji z pracownikami.

Partnerami tegorocznego Forum są: Bank Pekao SA, Euler Hermes, Olivia Busienss Centre, Open Eyes Economy Summit, Mindlab Sp. Zo.o.

Informacja o biletach