stat
Impreza już się odbyła

Fuzja didżejów z muzykami - DJ Romero, Ivo-gitara, klawisze, tOMasz- konga

paź 9

środa, g. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lis 22

piątek, g. 21:00

bilety 40 zł
Sobotni wieczór, to świetna okazja do zabawy. Szczególnie że trwa karnawał. DJ Romero i jego goście: Ivo i Tomasz gwarantują doskonałą nowoczesną muzykę improwizowaną w loungowej konwencji new-jazzowej motoryki, funkowej pulsacji i złamanych bitów, wzbogaconej folkowymi motywami latynoskich rytmów.

DJ Romero gra w większości znaczących klubów Trójmiasta i Polski. Kilkakrotnie grał w Berlinie i Sztudgarcie. Rezyduje również w klubie "Sfinks" od początku jego działalności, dzięki czemu miał okazję supportować większość liczących się DJ'i i producentów sceny funkybreak i new school (które to style preferuje w swoich setach). Założył klub undergroundowy "Forty". Przez kilka lat wraz z grupą przyjaciół działał pod szyldem "Jazz Nojz". W tym samym czasie organizował, grał i promował w różnych miejscach Trójmiasta imprezy klubowe, na których usłyszeć było można acid jazz i funk. Wraz z Glennem Meyerem (Mc.Glennski) założył "Jazz Nojz Break System", później dołączył do tej grupy saksofonista Mikołaj Trzaska. W takim składzie grali do 2003r.

Iwo Olszewski ( I_W_O) - muzyk, producent, realizator dźwięku, gitarzysta.Absolwent Recording Institute of Technology w Hollywood. Autor znanego z III programu PR, utworu "Być jak Robert Makłowicz", a także remixow dla TJ Helmerich, Diszobabaa, Milczenie Owiec... Produkował nagrania m.in. Radio Bagdad, Breslauer, Rotary. Założyciel studia Panic Room.

tOMasz Antonowicz - instrumenty perkusyjne. Kongista, współtworzący wiele przedsięwzięć muzycznych i artystycznych w różnych projektach muzycznych począwszy od muzyki klubowej poprzez poezję śpiewaną, reggae, jazz, muzykę improwizowaną, folk orientalny. Na stałe współpracuje z teatrem tańca KinoVariatino ilustrując muzycznie taniec współczesny we wspólnie wyreżyserowanych przedstawieniach. W grze wykorzystuje zestaw trzech kong oraz przeszkadzajki i wiele nietypowych instrumentów jak tabla i ceramiczne bębny Udu. Współzałożyciel Stowarzyszenia Artystycznego MamNaMyśli, mającego na celu tworzenie i promowanie szeroko pojętej sztuki...człowiek Gwiazd i Drzew.


Informacje:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470


CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie, a przede wszystkim zdrowo mogą tu zjeść zarówno dorośli jak i dzieci, dla których przewidziane jest specjalne menu. Dla najmłodszych gości odbywają się niedzielne cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają ich w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli zaś mogą uczestniczyć w regularnych spotkaniach z muzyką (czwartki godz. 20.00), tangiem milonga (wtorki i niedziele godz. 18.00), a także z muzyką elektroniczną serwowaną przez znakomitych DJ-ów, przy której można tańczyć i doskonale się bawić (piątki i soboty godz. 21.00).

Zielony Dwór, zwany też Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.