Gala Finałowa Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej Teatr Miejski Gdynia Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Gala Finałowa Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

Gala Finałowa Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej odbędzie się w sobotę 1 października w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Krzysztof Babicki, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Miejskiego w Gdyni: - "Sezon 2022/2023 rozpoczniemy finałem 15. GDYŃSKIEJ NAGRODY DRAMATURGICZNEJ. Pięć finałowych sztuk nadesłanych na konkurs przeczytają aktorzy naszego teatru, aby przybliżyć je publiczności. Czytania ważne są również dla Kapituły, która musi podjąć decyzję o przyznaniu głównej nagrody. Jestem bardzo ciekaw tych zmagań, co roku z ogromnym zainteresowaniem przyglądam się im, słucham co mają do powiedzenia na spotkaniach z publicznością autorzy sztuk i reżyserzy. To cenne doświadczenia. Cieszę się, że mamy możliwość zaproponowania ich naszym widzom. GND w znaczny sposób wzbogaca repertuar naszego teatru o najnowsze sztuki i najaktualniejsze zagadnienia polskiej dramaturgii".

W dniach 29 września - 1 października 2022 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się, przeniesiony z maja, finał 15 edycji konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. To najważniejsze wyróżnienie dla polskich dramatopisarzy. Zwyciężczyni albo zwycięzca konkursu otrzyma pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł. Ogólnopolski konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną został powołany przez prezydenta Gdyni w 2007 roku, jako rozwinięcie i uzupełnienie Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port, który przez ostatnie trzy lata nie miał szans zaprezentowania gdyńskiej publiczności szerokiej panoramy polskiego teatru, ze względu na pandemię i kryzys finansowy.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu są publikowane na stronie www.gnd.art.pl, a także na stronie Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni - www.teatrgombrowicza.art.pl.
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, 81-381 Gdynia, ul. Bema 26, Biuro Promocji, tel. (58) 660 59 22, (58) 660 59 24