W dniu 19 maja br. w Domu Technika NOT w Gdańsku odbędzie się coroczne święto jakości - Gala Finałowa XXVII edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości połączona w konferencją "Jakość i innowacje w rozwoju Pomorza - 2025".
PROGRAM
11:30 Rejestracja
Część I - konferencja "Jakość i innowacje w rozwoju Pomorza - 2025"
12:00 Otwarcie:
Prezes PR FSNT NOT w Gdańsku prof. dr hab. inż. Bożenna Kawalec-Pietrenko
12:05 Wystąpienia Gości:
Wicewojewoda Pomorski Emil Rojek
Prezes FSNT-NOT Ewa Mańkiewicz-Cudny
Przewodnicząca Kapituły Konkursu PNJ prof. dr hab. Małgorzata Wiśniewska
12:30"Jakość 5.0"
dr hab. inż. Piotr Grudowski, prof. PG, Politechnika Gdańska
12:45 Polski Rejestr Statków SA
13:00 "Dobrostan pracowników w kontekście jakości 5.0"
dr hab. inż. Ewa Więcek-Janka, prof. PP, Politechnika Poznańska
13:15 "Proces ciągłego doskonalenia usług medycznych w Szpitalach Pomorskich Sp. z o.o. Małgorzata Pisarewicz, Szpitale Pomorskie sp. z o.o.
13:30 Przerwa (15 minut)
Część II - Gala Finałowa XXVII edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości 13:45 Wręczenie nagród
14:30 Występ kwartetu smyczkowego - Yasne Quartet
14:50 Wspólne zdjęcie
15:00 Zakończenie, poczęstunek
Podczas uroczystości przyznane zostaną Laury Jakości oraz Wyróżnienia Pomorskiej Nagrody Jakości organizacjom, które prezentują najwyższą jakość zarządzani. W uroczystości między innymi udział wezmą
Wicewojewoda Pomorski Pan Emil Rojek oraz Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku Pani Ewa Mańkiewicz-Cudny.Od 2018 roku przyznawana jest także Indywidualna Pomorska Nagroda Jakości im. Romualda Kolmana osobom, które wyróżniły się działalności na rzecz upowszechniania koncepcji zarządzania projakościowego w regionie Pomorza Gdańskiego.
W bieżącej edycji Konkursu, decyzją Kapituły, została ustanowiona nagroda Dokonały Lider Jakości celem uhonorowania osób, których zdolności przywódcze oraz umiejętności zarządcze przyczyniają się do skutecznego i doskonałego działania danej organizacji w obszarze zarządzania jakością, przekładającego się na coraz lepsze wyniki osiągane w ramach Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości.
Patronat Honorowy nad Konkursem objęli Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydenci: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Wejherowa oraz Słupska.
Patronat Medialny: Problemy Jakości, Magazyn Pomorski, Radio Gdańsk, Express Biznesu.