stat
Impreza już się odbyła
lis 18

poniedziałek, g. 18:00

bilety 490 zł
sty 19

niedziela, g. 17:00

Gdynia,
bilety 100, 150, 180 zł
ulgowy 80, 130, 160 zł
Kup bilet
Zielona Babcia zaprasza dzieci do Zielonego Dworu na wspólne wyczarowywanie bajkowych obrazków. Z czego? Ze szmatek, sznurków, nitek, guzików i guziczków - słowem, z domowych skarbów. Zapraszamy!

Okazuje się, że aby stworzyć coś pięknego, nie trzeba mieć pracowni plastycznej, ani wielkich i ciężkich sztalug z mnóstwem pędzli i farb. Przekonają się o tym uczestnicy niedzielnej zabawy. Najpierw – poruszając się zgodnie ze wskazówkami - poszukają, ukrytych materiałów, często wymyślnych i bardzo oryginalnych. Po odnalezieniu wszystkich gadżetów, stworzą wspólnymi siłami fantazyjne obrazki. Dzieci przekonają się, że wyjątkowy artysta mieszka w każdym z nich! Zapraszamy na doskonałą zabawę.

Zielona Babcia, to spotkania dla najmłodszych, które od marca br. regularnie odbywają się w sopockim Zielonym Dworze. W każdą niedzielę dzieci poprzez zabawę poszerzają wiedzę, zdobywają nowe doświadczenia i wzbogacają swoje zainteresowania. Co tydzień przygotowywany program artystyczno-edukacyjny dotyczy innego zagadnienia. Realizowane w Zielonym Dworze tematy obejmują różne dziedziny życia oraz wprowadzają dzieci w świat szeroko rozumianej sztuki. Zawsze wesoło i ciekawie.

Zapraszamy do udziału i rezerwacji miejsc:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470
lucynalabudda@wp.pl
Więcej informacji oraz galeria zdjęć z poprzednich zabaw na:
www.zielonydwor.pl





CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie i zdrowo mogą tu zjeść nie tylko dorośli. Dla dzieci przewidziane jest specjalne menu, a także cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają najmłodszych w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli mogą zaś uczestniczyć w regularnych spotkania z jazzem, tangiem milonga i ambitną muzyką elektroniczną.

Zielony Dwór, zwany też Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.