stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Gdańscy Pianiści Miastu ma na celu przybliżać szerszej publiczności pianistów związanych z Gdańskiem, przede wszystkim wychowanków gdańskiej szkoły pianistycznej. Wśród wykonawców znajdują się byli i obecni studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, pedagodzy gdańskiej uczelni, absolwenci gdańskich szkół muzycznych czy też artyści, którzy wywodzą się z Gdańska oraz kontynuują swoją edukację i karierę w różnych ośrodkach w kraju i za granicą.

sie'25 15-16

piątek - sobota

Gdańsk
bilety 199 - 399 zł
sie'25 22-25

piątek - poniedziałek

Ideą festiwalu jest pobudzanie do aktywności gdańskiego środowiska pianistycznego, jego integracja poprzez wspólne koncertowanie, a także promocja artystów i pomoc w realizacji ich planów twórczych.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
Organizator: Fundacja Kultury i Sztuki Virtuoso
Współorganizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

21 maja (poniedziałek) / OBLICZA ROMANTYZMU / godz. 19:00
Podczas pierwszego koncertu usłyszymy twórczość czołowych przedstawicieli romantyzmu - Schuberta, Chopina, Mendelssohna, Schumanna i Dvořáka. Artyści zaprezentują słuchaczom dzieła ukazujące różnorodność stylistyczną, gatunkową i wyrazową epoki. Wystąpi tegoroczny dyplomant Akademii Muzycznej w Gdańsku - Daniel Ziomko. Usłyszymy także utytułowany gdański duet fortepianowy w składzie: Aleksandra Furmańska i Paulina Kuchniak.

23 maja (środa) / W KRĘGU MUZYKI POLSKIEJ/ godz. 19:00
Drugi wieczór w całości poświęcony został muzyce polskiej. Publiczność będzie miała niecodzienną okazję usłyszeń 4 Ballady Fryderyka Chopina. Zabrzmią także dwa cykle, zaliczane do arcydzieł polskiej muzyki fortepianowej - Róże i ciernie op.13 Juliusza Zarębskiego oraz Maski op. 34 Karola Szymanowskiego. Wystąpią Piotr Pawlak i Maciej Frączek z Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Adam Kałduński - pianista pochodzący z Gdańska, obecnie studiujący w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

26 maja (sobota) / ROSYJSKA MUZYKA FORTEPIANOWA/ godz. 19:00
Trzeci z koncertów wypełni twórczość wybitnych rosyjskich kompozytorów, zarazem uznanych pianistów i wirtuozów fortepianu. Usłyszymy brawurową fantazję Islamey Bałakiriewa, III Sonatę fortepianową Skriabina oraz VIII Sonatę fortepianową Prokofiewa. Przed publicznością zaprezentują się: Igor Torbicki - tegoroczny dyplomant Akademii Muzycznej w Gdańsku, Adam Piórkowski - absolwent gdańskiej uczelni, a także Daniel Rudowski - student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

27 maja (niedziela) / RECITAL FORTEPIANOWY PAWŁA RYDLA - ŁABĘDZI ŚPIEW/ godz. 19:00
Zwieńczeniem tegorocznego festiwalu będzie recital fortepianowy Pawła Rydla. Program finałowego koncertu zapowiada wieczór pełen niezapomnianych wrażeń i głębokich doznań artystycznych. Pianista wykona rzadki, zarazem niezwykle wysublimowany repertuar. Zgodnie z tytułem wieczoru - Łabędzi śpiew, publiczność usłyszy dzieła powstałe u schyłku życia i działalności wybitnych kompozytorów - Mozarta, Beethovena, Liszta, Szymanowskiego i Brahmsa.

Słowo o muzyce i prowadzenie koncertów: Adrianna Wolf

27 maja 2018 / niedziela / godz. 19:00
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku


Koncert finałowy

RECITAL FORTEPIANOWY PAWŁA RYDLA
Łabędzi śpiew

WOLFGANG AMADEUSZ MOZART (1756-1791)
8 Wariacji F-dur nt. "Ein Weib ist das herrlichste Ding" KV 613 (1791)

LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770-1827)
6 Bagatel op. 126 (1824)

FRANZ LISZT (1811-1886)
Ave verum de Mozart (1886)
La lugubre gondola S. 200/2 (1885)

KAROL SZYMANOWSKI (1882-1937)
2 Mazurki op. 62 (1933-34)

JOHANNES BRAHMS (1833-1897)
4 Klavierstücke op. 119 (1892)
wyk. Paweł Rydel fortepian


ARTYŚCI:
PAWEŁ RYDEL

Gdański pianista wykształcony w rodzinnym mieście pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej- Zydroń i prof. Waldemara Wojtala. Obecnie, jako doktor habilitowany, pracuje w Katedrze Fortepianu gdańskiej Akademii Muzycznej.

Doskonalił swe umiejętności na wielu kursach pianistycznych solowych i muzyki kameralnej, pracując pod kierunkiem takich profesorów, jak: Andrzej Jasiński, Kevin Kenner, Jean-Paul Sevilla, Andrzej Tatarski (w zespole kameralnym także Jadwiga Kaliszewska, Mark Lubotsky, Henry Meyer, Marek Moś i Maria Szwajger-Kułakowska).
Jest laureatem najwyższych nagród w konkursach pianistycznych i kameralnych pianistycznych, m.in.: I Ogólnopolskiego Konkursu o Stypendia im. F. Liszta we Wrocławiu, III Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy, I Konkursu Muzyki Kameralnej w Zakopanem (ze skrzypkiem A. Kacprzakiem) oraz nagrody Jury na Konkursie Pianistycznym w Bremen (Niemcy) w 1999 r. Prowadzi regularną działalność koncertową jako solista i kameralista występując w wielu miejscach w Polsce i innych krajach Europy (m.in. Rosja, Niemcy, Norwegia, Ukraina, Włochy). W swoim dorobku ma nagrania dla radia i telewizji. Jego wykonanie fragmentów "Vingt Regards..." O. Messiaena było podstawą filmu Joanny Malinowskiej "Dwadzieścia spojrzeń".

FURMAŃSKA & KUCHNIAK PIANO DUO
Aleksandra Furmańska i Paulina Kuchniak tworzą od 2010 r. jeden z najbardziej utytułowanych duetów fortepianowych młodego pokolenia. Pianistki są absolwentkami Universität Mozarteum Salzburg w klasie duetu profesorów Yaary Tal & Andreasa Groethuysen oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, gdzie kształciły się w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej oraz ad. dr Bogny Czerwińskiej-Szymuli.

Zespół zdobył szereg prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach, m.in.: I nagroda na 3rd International Piano 4 Hands Competition (Monte Carlo/Monaco 2015), III nagroda na VI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych (Białystok 2015), I nagroda i II nagroda na 13th International Music Competition Premio Citta' di Padova, II nagroda (I nagrody nie przyznano) na 5th International San Marino Piano Competition (San Marino 2012).
W maju 2014 r. artystki wystąpiły z orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej w ramach koncertu Pomorskie nadzieje artystyczne. PROMS w Gdańsku. Pianistki wykonywały partię fortepianu w projekcie operowym Noahs Flut B. Brittena w Salzburgu w czerwcu 2015. Jesienią 2015 roku duet odbył trasę koncertową po północnych Włoszech, dając recitale w Wenecji, Padwie i Abano Terme. Zespół został dwukrotnie zaproszony do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Duetów Fortepianowych w Gdańsku (w maju 2014 - recital inaugurujący wydarzenie oraz 2016).
Artystki wielokrotnie brały udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, podróżując do Włoch, Niemiec czy Austrii. W 2015 r. otrzymały zaproszenie i pełne stypendium na udział w prestiżowych kursach Tel-Hai International Piano Master Class w Izraelu. Pianistki są także laureatkami Stypendium Kulturalnego Młody Gdańszczanin Miasta Gdańska oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia

DANIEL ZIOMKO
Urodził się 1994 roku w Stargardzie. Ukończył z wyróżnieniem tamtejszą PSM I i II st. w klasie fortepianu mgr Ewy Loba-Diakité oraz mgr Żanety Bartosiewicz. Od 2013 roku studiuje w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W roku 2016 ukończył z wyróżnieniem studia I stopnia w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Swoją edukację kontynuuje na studiach II stopnia w gdańskiej uczelni doskonaląc równocześnie swoje umiejętności w zakresie kameralistyki w klasie prof. Anny Prabuckiej-Firlej.

Koncertuje w kraju i zagranicą, a także bierze czynny udział w konkursach pianistycznych. Do jego
najważniejszych osiągnięć należą:
II nagroda na XV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej (Żagań 2010), III nagroda na XV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego (Płock 2013), I nagroda na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Szczecin 2013), III nagroda na XI Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym Chopinowskie Interpretacje Młodych (Konin-Żychlin 2014), I nagroda w VII Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti - Città di Treviso (Treviso 2015), tytuł laureata Estrady Młodych podczas 50. Festiwalu Pianistyki Polskiej (Słupsk 2016). Był także finalistą 47. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Ewy Strusińskiej. Koncertował w takich miejscach jak Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, wystąpił również z recitalem w Łazienkach Królewskich pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Warszawie. Realizuje się także jako kameralista.
Występuje w trio fortepianowym APER TRIO otrzymując nagrody na międzynarodowych
konkursach.
Uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez takich pedagogów jak: Jarosław Drzewiecki, Bernd Goetzke, Andrzej Jasiński, Ivan Klánský, Viera Nosina, Piotr Paleczny, Alexander Peskanov, Graham Scott, Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski. Brał czynny udział w kursie mistrzowskim odbywającym się w ramach 71. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Od 2011 roku jest laureatem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Stargardu, oraz kilkukrotnym laureatem stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku.

PIOTR PAWLAK
Piotr Pawlak urodził się 20 lutego 1998 roku w Gdańsku. W roku 2016 ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie organów dr Hanny Dys. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Koncertuje w Polsce i zagranicą, m. in. w Hiszpanii, Niemczech, na Litwie, na Węgrzech, w Gruzji, Danii, Belgii i Austrii. Występował z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej, Bałtyckiej oraz Ningbo.

Od 2009 do 2016 r. był stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Był także wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska. W 2013 r. otrzymał stypendium Młody Gdańszczanin, a w roku 2014 stypendium ufundowane przez Krystiana Zimermana.
Piotr jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Otrzymał między innymi pierwszą nagrodę oraz nagrodę za najlepszą improwizację na XI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Darmstadt (2017), drugą nagrodę oraz nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin pod Wawelem" w Krakowie (2017), wyróżnienie oraz nagrodę publiczności na XI Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów "A Step Towards Mastery" w Sankt Petersburgu (2017), pierwszą nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. Leopolda Godowskiego (2017), czwartą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Gdańsku (2017), piątą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Katowicach (2016) oraz drugą nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Pekinie (2016). Piotr jest także laureatem pierwszych nagród na konkursach chopinowskich: w Jeleniej Górze (2011), Szafarni (2014, 2012, 2010, 2009), Antoninie (2015), Budapeszcie (2014, 2010) oraz Grand Prix na festiwalu Chopinowskie Interpretacje Młodych w Koninie (2013). W październiku 2015 roku Piotr brał udział w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Piotr jest również laureatem pierwszych nagród w innych międzynarodowych konkursach pianistycznych, między innymi: im. L. Godowskiego w Warszawie (2013), im. M. Moszkowskiego "Per aspera ad astra" w Kielcach (2013), im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2011), "Les Rencontres Internationales des Jeunes Pianistes" w Grez-Doiceau/Belgia (2012), Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Głubczycach (2011), a także Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Koszycach/Słowacja (2011).

ADAM KAŁDUŃSKI
Pochodzi z Gdańska. W 2015 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego, w klasie fortepianu Mariusza Trzebniaka. Obecnie kształci się w bydgoskiej Akademii Muzycznej, pod kierunkiem Katarzyny Popowej-Zydroń i Jerzego Sulikowskiego. Jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, między innymi: w Bydgoszczy, Szafarni, Koninie, Augustowie, Warszawie, a także w Niemczech i na Białorusi. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak: Nikolai Demidenko, Kevin Kenner, Tobias Koch, czy Tamàs Ungar. Pianista chętnie występuje solo, jak i kameralnie.

Ze szczególną pasją wykonuje muzykę Fryderyka Chopina; Wielokrotnie koncertował na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Był stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, a także Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, zaś aktualnie otrzymuje stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

MACIEJ FRĄCZEK
Urodził się 1996 r. w Sztumie. Profesjonalną naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 13 lat, w ZPSM II st. im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu, gdzie kształcił się początkowo pod kierunkiem mgr Natalii Dłużniewskiej, następnie w klasie fortepianu dra Kordiana Góry. Szkołę muzyczną w Elblągu ukończył w 2015 roku uzyskując dyplom z wyróżnieniem.

W tym samym roku rozpoczął studia I stopnia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie kontynuuje naukę gry na fortepianie w klasie dra Kordiana Góry. Uczestniczył także w lekcjach otwartych prowadzonych przez prof. Wojciecha Świtałę. Jest laureatem XVII Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garglinowicz w Olsztynie (2015). Koncertuje jako solista i kameralista. Występował w salach muzycznych w Gdańsku, Łodzi i innych miastach Polski.

ADAM PIÓRKOWSKI
Urodził się w 1993 roku w Mrągowie. Edukację muzyczną rozpoczął w tamtejszej PSM I st. pod kierunkiem Wiesławy Bogaczewicz-Biedy. W 2012 r. ukończył z wyróżnieniem ZPSM II st. w Elblągu w klasie fortepianu ad. Kordiana Góry. W tym samym roku został studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, kontynuując naukę u Kordiana Góry. W 2017 r. uzyskał dyplom magisterski z wyróżnieniem.

Jest laureatem licznych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, spośród których najważniejszymi są: III miejsce na Międzynarodowym Konkursie im. S. Vainiunasa w Wilnie (2018), II nagroda i nagroda specjalna na III Międzynarodowym Bałtyckim Konkursie Pianistycznym w Gdańsku (2013), tytuł Laureata "Estrady Młodych" Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2013), Grand Prix na Festiwalu Pianistycznym im. Izy Garglinowicz w Olsztynie (2012) oraz II miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworów S. Rachmaninowa na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów im. Bluthnera w Kaliningradzie (2010). Na VIII Międzynarodowym Konkursie Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku otrzymał dyplom za wyróżniający akompaniament (2017).
Adam Piórkowski realizuje się również jako kameralista w duecie fortepianowym z Mikołajem Sikałą. Duet pracuje pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej i mgr Bożeny Szull- Talar. Zespół ma na swoim koncie I nagrodę w kategorii "duet fortepianowy na cztery ręce" oraz I nagrodę w kat. "duet na dwa fortepiany" w I Międzynarodowym Konkursie Duetów im. Suzany Szörenyi w Bukareszcie (2016), II nagrodę w kategorii "duet fortepianowy na cztery ręce" i II nagrodę w kat. "duet na dwa fortepiany" w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie (2015) oraz III miejsce w XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2014).
Adam Piórkowski uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów, jak: Wojciech Świtała, Piotr Paleczny, Katarzyna Popowa-Zydroń, Alexey Orlovetsky, Philippe Giusiano, Alexander Peskanov, Dina Yoffe. W sierpniu 2015 r. na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina uczestniczył w kursach mistrzowskich w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Lekcje mistrzowskie prowadzili Kevin Kenner, Dang Thai Son oraz Tobias Koch.

DANIEL RUDOWSKI
Student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej. Absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie, gdzie uczył się u mgr Elżbiety Lieder oraz OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, w której kształcił się pod kierunkiem mgr Mariusza Trzebniaka. Szkołę ukończył w 2013 roku z wyróżnieniem. Obecnie kształci się pod kierunkiem prof. Ewy Pobłockiej oraz mgr Michała Szymanowskiego. W roku 2013/2014 studiował na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Od 2014 roku kontynuuje studia na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od roku 2017 jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy jako pianista - akompaniator w klasie prof. zw. Marcina Baranowskiego. Uczestniczył w licznych konkursach. Jest laureatem I Nagrody oraz Nagrody Specjalnej w Konkursie Kameralistyki Wokalnej "Cztery pieśni, cztery emocje, trzy języki", w konkursie "turniej kameralny w trzech odsłonach" - wyróżnienie. Koncertuje jako solista i kameralista. Występował m.in. w NOSPR w ramach programu "Środa Młodych", w Filharmonii Kaszubskiej, w sali im. F. Chopina w Warszawie. Jest stypendystą rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy dla najlepszych studentów. Swoje umiejętności doskonali na kursach pianistycznych. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m. in. Mikhaila Voskresensky'ego, Bronisławę Kawallę, Kevina Kennera, Wojciecha Świtałę, Dinę Yoffe oraz Katarzynę Popową-Zydroń.

IGOR TORBICKI
Student II roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie st. wykł. Kordiana Góry. Laureat konkursów krajowych (dwukrotnie Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie, przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej, Konkursu Jednego Utworu pod dyrekcją prof. Elżbiety Stefańskiej etc.) i międzynarodowych (Petersburg i Moskwa/Rosja, Kyustendił/Bułgaria, Muhlacker/Niemcy, Sztokholm/Szwecja).

Wykonywał muzykę różnych epok w wielu salach koncertowych Polski (m.in. Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Zamku Królewskim w Warszawie, Auli Nova w Poznaniu, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach etc.) oraz za granicą (sale koncertowe Konserwatoriów: Moskiewskiego oraz Petersburskiego, inne obiekty we Włoszech, Bułgarii, na Białorusi).

Ukończył licencjat w klasie fortepianu prof. Andrzeja Artykiewicza, studiował także w ramach umowy międzyuczelnianej w Konserwatorium Petersburskim im. N. Rimskiego-Korsakowa w klasie fortepianu Ludowej Artystki Federacji Rosyjskiej prof. Jekatieriny Murinej. Współpracował z wytwórnią fonograficzną DUX w ramach festiwalu Muzyka Naszych Czasów.

Pomysłodawca i opiekun artystyczny festiwalu | Słowo o muzyce i prowadzenie koncertów
ADRIANNA WOLF

Gdańska pianistka, pedagog fortepianu, inicjatorka i organizatorka licznych wydarzeń kulturalnych, Prezes Fundacji Kultury i Sztuki Virtuoso. Absolwentka OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ukończyła studia licencjackie w klasie fortepianu dra hab. Pawła Rydla oraz magisterskie w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego.

Odbyła także studia doktoranckie w macierzystej uczelni pracując pod opieką prof. Andrzeja Artykiewicza, dra Kordiana Góry oraz dra hab. Pawła Rydla. Jesienią 2017 roku uzyskała stopień doktora. Jest pomysłodawcą festiwalu Gdańscy Pianiści Miastu, który realizuje cyklicznie od 2013 roku. Jesienią 2014 roku Miasto Gdańsk przyznało pomysłodawczyni festiwalu Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska. Realizuje się także jako pedagog. W latach 2015-2016 prowadziła klasę fortepianu w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdyni. Od 2016 r. prowadzi klasę fortepianu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku.