Gdańsk dla Orkiestry Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Gdańsk dla Orkiestry Opinie (29)

  • niedziela, 13 stycznia 2019, godz. 20:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku po raz kolejny włącza się w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP. Jako Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koordynujemy pracę 700 wolontariuszy na terenie naszego miasta oraz współorganizujemy koncert i wydarzenia towarzyszące.

13 stycznia udowodnimy, że pomaganie jest dziecinnie proste!

Podczas 27. finału WOŚP będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych W Gdańsku zarejestrowano 11 sztabów. Na ulicach kwestować będzie ponad 1200 osób.

Program koncertu:

15:00 Powitanie
15:05 CZARODZIEJE Z KASZUB
15:30 ABSYNTIA
16:10 WORKERS
16:45 TRIO BOFFELLI
17:20 MARTA
17:55 REGGAESIDE
18:30 ETNA KONTRABANDE
19:10 BLUE CAFE
20:00 Światełko do nieba
20:10 VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ
21:00 Koniec


Pozostałe atrakcje na Targu Węglowym też są warte polecenia. W tym roku Targ zaaranżowany jest jako Food Court, czyli specjalna strefa gastronomiczna z kilkudziesięcioma stoiskami m.in. z potrawami z całego świata oraz rozgrzewającą herbatą i czekoladą. Dodatkowo na ul. Bogusławskiego zaparkują trójmiejskie samochody gastronomiczne, tzw. food trucki.

Będzie też można:
- zmierzyć ciśnienie i poziom cukru
- oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS
- zrobić badanie dot. HPV
- wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy zorganizowanej przez Inspektorat Ratowniczy ZHP, szpital Copernicus
- wziąć udział w loterii "Los na WOŚP"
- zrobić sobie zdjęcie w altanie WOŚP z jemiołą
- zobaczyć zabytkowe i bojowe wozy strażackie - OSP Sobieszewo

Jak możesz wesprzeć 27 Finał WOŚP w Gdańsku?

OSOBY INDYWIDUALNE:
1/ Zbieraj datki pieniężne w dniu Finału

Zanim zgłosisz chęć udziału w zbiórce jako wolontariusz, zapoznaj się z regulaminem wolontariuszy 27.Finału: REGULAMIN WOLONTARIUSZA WOŚP

oraz z instrukcją dla wolontariuszy: Zgłoszenia do wolontariatu przy zbiórce - Krok po kroku

PROSIMY O DOKŁADNE ZAPOZNANIE SIĘ Z INFORMACJAMI ZAWARTYMI W FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM, PONIEWAŻ FORMULARZE WYPEŁNIONE BŁĘDNIE LUB NIEKOMPLETNIE NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz:
- dla osób indywidualnych: ZGŁOSZENIA OSÓB INDYWIDUALNYCH
- dla grup szkolnych: ZGŁOSZENIA GRUPOWE

2/ Włącz się w pomoc organizacyjną w sztabie przed Finałem

Każdy Finał to praca całego sztabu ludzi przez okres wielu miesięcy poprzedzających Finał. Są to zarówno działania związane z pozyskiwaniem sponsorów, partnerów, ale również kontakt z wolontariuszami, obsługa social media czy przygotowywanie puszek i pakietów dla kwestujących.

Jeżeli możesz poświęcić chociażby godzinkę tygodniowo, chcesz zobaczyć jak wygląda organizacja Finału "od kuchni" - zgłoś się! Razem znajdziemy dla Ciebie zadanie.

3/ Pomóż podczas Finału (prace techniczne, obsługa loterii, rozliczenia wolontariuszy itp. itd.)

27 Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019. Podczas tego dnia na ulice wyjdą setki wolontariuszy z puszkami, cały dzień zbierając pieniądze. Jednak wolontariuszy możemy spotkać również w samych sztabach czy przy organizacji imprez towarzyszących, rozliczeniach i pomocy technicznej.

Jeżeli chcesz nam pomóc w trakcie wielkiego Finału, kiedy obok zbiórki datków będą odbywać się różne atrakcje związane z 27 Finałem WOŚP - napisz na adres: wosp@wolontariatgdansk.pl, a my przedstawimy Ci, jakie są możliwości działania i sam wybierzesz, w co chciałbyś/-ałabyś się zaangażować

Czytaj także