Gdańsk na Piątkę i Sztafeta Maratońska Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk na Piątkę i Sztafeta Maratońska

Wydarzenie w ramach

Przebiegnięcie dystansu maratońskiego to - szczególnie w czasach różnego rodzaju ograniczeń i obostrzeń, gdy wiele codziennych czynności jest utrudnionych - wyzwanie z gatunku tych największych. Wymaga bazy treningowej i długich przygotowań. Alternatywa w postaci biegu Gdańsk na Piątkę oraz sztafety maratońskiej skierowana jest do tych, którzy chcą poczuć atmosferę biegowego święta, ale nie czują się na siłach, żeby porwać się na pełen dystans 42 kilometrów i 195 metrów.

Zapisy Gdańsk na PiatkęZapisy Sztafet MaratońskichZapisy na Gdańsk Maraton 5.5 ruszyły już w połowie lutego, opisywaliśmy też formułę, w jakiej przeprowadzona zostanie ta impreza. Na identycznych zasadach rozegrane zostaną imprezy towarzyszące: Gdańsk na Piątkę oraz Sztafeta Maratońska, na które właśnie rozpoczęła się rejestracja. Ten sam jest także termin zawodów, czyli 21-23 maja 2021. Biuro zawodów będzie znajdowało się na parkingu na końcu Al. Jana Pawła II. Biuro zawodów będzie czynne w piątek w godzinach 15-20, a w sobotę i niedzielę między 9 a 18.

Trasa nie będzie konkretnie wytyczona, każdy uczestnik będzie mógł pokonać tę odległość według własnego uznania. Warto jednak zaplanować ją z wyprzedzeniem, wykorzystując w tym celu infrastrukturę i ścieżki biegowe, których w Gdańsku nie brakuje.

Przebiegnięty dystans weryfikowany będzie za pomocą zrzutu ekranu z aplikacji lub urządzeń monitorujących trasę, czas i przebytą odległość. Warto jednak zaznaczyć, że łączny dystans przebiegnięty przez członków sztafety ma być równy co najmniej maratońskiemu (42 195 metrów), bez konkretnego podziału odległości do pokonania dla poszczególnych biegaczy.

Poniżej, w formie przystępnych grafik opisujemy ponadto opcje, które mają do wyboru uczestnicy, którzy zapisali się imprezy towarzyszące 6. Gdańsk Maratonowi, który zostaje przeniesiony na rok 2022.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    29 - 199 zł
  • Przedsprzedaż
    19 - 149 zł
Bieg na Piątkę:
dla przenoszących pakiet na 2022: 19 zł
dla nowo zarejestrowanych uczestników: 29 zł

Sztafety:
dla przenoszących pakiet na 2022: 149 PLN
dla nowo zarejestrowanych uczestników: 199 PLN