Gdański Festiwal Tańca 2022: De Light Klub ŻAK Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdański Festiwal Tańca 2022: De Light

Klub ŻAK zaprasza na 14. Gdański Festiwal Tańca i najnowszy spektakl grupy H.art Company - De Light.

Koncept, choreografia: Artur Grabarczyk
Wykonanie: Artur Grabarczyk, Katarzyna Ustowska, Róża Kołoda, Kamil Wawrzuta / współpraca artystyczna Ulriqa Fernqvist i Peter Svenzon / premiera w ramach projektu rezydencja/premiera Klub Żak 20.08.2021 / 35 min.

De Light to najnowszy spektakl grupy H.art Company, powstał we współpracy z czołowymi choreografami szwedzkiego Art Of Spectra, w ramach rezydencji w Klubie Żak. Spektakl od pierwszych chwil pozwala widzowi zanurzyć się w intymny świat wykonawców. Otula dymem, z pomocą drobnych smug światła ukazuje fragmenty ciał, w drżeniu podłogi daje odczuć siłę tancerzy. De Light jest bezkompromisowe. Chociaż nie ma w nim żadnej historii, zachwyca jakość i świadomość zaproponowanego ruchu, będącego pod pełną kontrolą tancerzy od początku do końca. Cała czwórka w roli konstruktorów tego przedsięwzięcia spisała się więc znakomicie.

ARTUR GRABARCZYK - założyciel h.art company. Tancerz, choreograf, nauczyciel w gdańskiej OSB oraz filmowiec. Absolwent gdańskiej Baletówki oraz Northern School of Contemporary Dance w Leeds. Rozpoczynał jako tancerz Opery Bałtyckiej, następnie związany ze Scottish Dance Theatre. Po okresie współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania powrócił, by tworzyć w Trójmieście. W 2021 roku prezentował spektakl The Mist w Teatrze Szekspirowskim oraz De Light.

RÓŻA KOŁODA od 2018r. związana z Sopockim Teatrem Tańca. Współpracowała z Krzysztofem Leonem Dziemaszkiewiczem w teatrze READ MY LIPS oraz Transgatunkowym Teatrem SFINKS. W 2020r. rozpoczęła współpracę choreograficzną z Sopockim Teatrem Muzycznym Baabus Musicalis.

KATARZYNA USTOWSKA jest absolwentką University of Music and Performing Arts we Frankfurcie, NSCD w Leeds oraz OSB w Gdańsku. Pracuje w obszarach tańca współczesnego, choreografii, teatru i edukacji tańca. Współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw i Teatrem Trans-Atlantyk. Współtworzy Fundację Polka dot oraz kolektyw twórczy Durski/Kania/Kamińska/Stanek/Ustowska. Rozwija metodę edukacji tańca Montessori Dance Guide.

KAMIL WAWRZUTA absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Współtwórca grupy Ruchomy Kolektyw. Pracuje nad własnymi choreografiami i ruchem scenicznym i choreografią m.in: dla J. Zdrady, M. Walczak i innych. Występował w Burzy, w reżyserii P. Miśkiewicz, Strawiński. Przejścia i Święto wiosny komentarz w choreografii Jacka Łumińskiego, w Harnasiach z choreografią Kaji Kołodziejczyk. Prowadzi zajęcia i warsztaty teatralno taneczne.

Szatnia jest bezpłatna i jest czynna tylko w trakcie imprez muzycznych i teatralnych.

Zasady rezerwacji
Rezerwacje:
kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, filmy należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.

Kasa biletowa
Kasa czynna
od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, kasa@klubzak.com.pl, tel. 58 344 05 73 w.117

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 - 30 zł
  • Bilet ulgowy
    20 zł
Bilety: tickets.klubzak.com.pl

Bilety:
30 zł bilet normalny
25 zł - Karta Do Kultury*
20 zł bilet ulgowy*
15 zł Karta Tancerza*
*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Ceny zawierają podatek VAT. Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Na wydarzeniach w Sali Suwnicowej liczba miejsc jest ograniczona zgodnie z aktualnym zarządzeniem Rady Ministrów. Regulaminy sprzedaży znajdują się na stronie Klubu Żak www.klubzak.com.pl