stat
Impreza już się odbyła

Gdańskie Miniatury - Gra Miejska

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej grze miejskiej "Gdańskie Miniatury" połączonej ze zwiedzaniem Drogi Królewskiej z przewodnikami z gdańskiego oddziału PTTK

lis 22

piątek, g. 16:00

Stara Kiszewa, Przystań Wygonin
bilety 1500 zł
ulgowy 1400 zł
przedsprzedaż 1250 zł

TERMIN: 16 września 2011 r. (piątek). godz. 10.00
MIEJSCE SPOTKANIA: plac przy Bramie Wyżynnej
KOSZT: 3 zł/osoba (płatne na miejscu)


Po Drodze Królewskiej (ul. Długa i Długi Targ) oprowadzą profesjonalni przewodnicy, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w świat gdańskich zabytków i legend. Jest to niezwykła okazja, by za zapoznać się z historią nadmotławskiego grodu.

Dodatkową atrakcją dla uczestników i uczestniczek spaceru jest wstęp do Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk na ul. Piwnej za kwotę jedynie 1 zł od osoby. W muzeum czekają wartościowe i rzadkie eksponaty pokazujące życie przedwojenne Gdańska.

Nauczyciele/ki otrzymają od organizatorów pełną informację o Gdańskich Miniaturach oraz o grach miejskich organizowanych przez gdański oddział PTTK i Mericurius, firmę słynącą z gier miejskich.

Prośba o telefoniczne potwierdzenie udziału do dnia 14 września (środa) z podaniem nazwy szkoły i ilości uczestników oraz z wyrażeniem chęci zwiedzania Muzeum, aby sprawnie zorganizować dla Was zwiedzanie ekspozycji: GDAŃSKI ODDZIAŁ PTTK, ul. Długa 45 Gdańsk, Tel.: (58) 301-60-96.

Gra miejska jest częścią kolejnej edycji projektu edukacyjnego Gdańskie Miniatury. Gdańskie Miniatury to trwający od trzech lat projekt edukacyjny, konkurs i doskonała zabawa dla uczniów, którzy odkrywają niezwykłe miejsca w naszym mieście i związane z nimi postacie dawnych gdańszczan. Opiera się na geocachingu, tj. na spacerach wyznaczonymi trasami związanymi z historią, kulturą lub postaciami i na rozwiązywaniu zagadek. W projekcie Gdańsk 2016, uczestnicy i uczestniczki zabawy szukają charakterystycznych obiektów i detali architektonicznych. Projekt skierowany jest przede wszystkim do szkół, chociaż mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani poznawaniem historii Gdańska.

Poprzednia edycja Miniatur, "Wiele kultur - jedno miasto", poświęcona była wielokulturowości Gdańska i polegała na wędrówkach śladami przybyszów z różnych stron Europy. Nowy rok szkolny witamy kolejnymi Miniaturami, które są poświęcone legendom gdańskim. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą trasą "Droga Królewska" i jej legendami:
www.gdansk2016.eu/title,Nowa_edycja!_Sladami_legend_gdanskich,pid,207.html
Na stronie znajduje się formularz z pytaniami, który należy wypełnić, aby wygrać nagrody (bilety wstępu do instytucji kultury w Gdańsku).

Jak pisze Krzysztof Murawski, autor trasy: "Barwne legendy przyciągają fantazję najmłodszych i tym chętniej uczą się oni historii własnego regionu. Możemy też poznawać baśnie gdańskie przez pryzmat ukrytych w nich alegorii i symboli. Pamiętać bowiem należy, że legendy gdańskie niekiedy są ściśle powiązane z symboliką ukrytą w przestrzeni miejskiej. Podania korespondują z rzeźbami, epitafiami (napisami na nagrobku lub pomniku) i zakamarkami gdańskich uliczek. Czasem tylko przez pryzmat legendy jesteśmy w stanie uchwycić sens danej symboliki."