stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Nowa inicjatywa Tea-tralnej, gdzie pasja do literatury łączy się z propagowaniem idei czytelnictwa. Zapraszamy do czytania znanej i lubianej powieści Barbary Piórkowskiej "Szklanka na pająki". W dniu book clubu dyskusja z udziałem autorki, specjalistów, a przede wszystkim zebranej publiczności.

sie'25 21

czwartek, g. 09:00

Sopot
Wstęp wolny
"Szklanka na pająki" to jedna z najgłośniejszych w ostatnich latach "trójmiejskich" powieści, czytana w radiowej "Trójce". To rzecz o Gdańsku napisana z perspektywy kobiety urodzonej w latach 70. Podczas spotkania z autorką rozmawiać będziemy również o jej tomikach poezji - tych wydanych jak "Żyrafa", "Lot anioła nad miastem" i właśnie się rodzących.

Barbara Piórkowska, pisarka, poetka, peformerka, absolwentka polonistyki na UG. Rocznik 1974. W 2010 roku ukazała się jej debiutancka, czytana w radiowej "Trójce" powieść pt. "Szklanka na pająki" - rzecz o Gdańsku napisana z perspektywy kobiety urodzonej w latach 70. Pracowała w "Gazecie Wyborczej" w Gdańsku, przygotowywała w Londynie polską edycję pisma ,,The Sun'' dla emigracji.

Laureatka Nagrody gdańskich Bibliotekarzy Pro Libro Legendo za rok 2010, Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców za rok 2004, stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury "Splendor Gedanensis" za rok 2010.

Wydała dwa tomy wierszy "Żyrafa" oraz "Lot anioła nad miastem" oraz audiobook poetycki "Piękno" (w ramach serii Gdyńskiego Kwartalnika Artystycznego "Bliza"). Autorka tekstów do show poetyckich, m.in. do "Golema praktycznego". "O stwarzaniu i niszczeniu w weekend" (wystawiony w Nowej Synagodze w Gdańsku) czy "Lumpeksu poetyckiego" (w ramach festiwalu Grassomania).

Na spotkaniach możliwość zakupu omawianych i innych książek!

Book Club to zjawisko znane i bardzo popularne w Europie, Kanadzie i USA, podejmujemy się zrealizowania go w Gdyni. To świetne połączenie najnowszych trendów w literaturze z popularyzacją czytelnictwa, którego wciąż brakuje. Tym samym przyszłe niedzielne popołudnia w Tea-tralnej to po prostu literatura jak najbardziej żywa! Z udziałem samego autora, w dyskusji, pytaniach i polemice, a nawet warsztatach. Dotycząca nie tylko konkretnej książki, ale również problemu występującego w literaturze, omawianego przez grupę specjalistów i znawców, oczywiście z czynnym udziałem publiczności. Wystarczy odnaleźć informację: czytajcie tę i tę książkę i przyjdźcie o niej porozmawiać!