Gdynia Explory Week 2021 Online Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Gdynia Explory Week 2021

  • środa - piątek, 20 - 22 października, godz. 09:00
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Zapraszamy na Gdynia Explory Week - święto nauki i innowacji, które odbędzie się w dniach 20-22.10.2021 online.

w każdy czwartek (do 27.01), g. 17:00 - 18:30

Gdańsk, ul. Traugutta 79

w każdy wtorek (do 27.12), g. 9:30

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 347
Gdynia Explory Week to trzy dni ciekawych wykładów, spotkań z młodymi talentami, webinaria dla uczniów planujących wybór uczelni wyższych oraz rozwój swoich naukowych projektów a także inspirujące zajęcia dla nauczycieli.

RejestracjaW programie m.in.
- Krajowy Finał Konkursu Explory, podczas którego zaprezentują się 34 najlepsze projekty młodych innowatorów w wieku 13-20 lat z całej Polski. Uczestnicy konkursu zaprezentują swoje projekty na żywo w trzyminutowych wystąpieniach. Obejrzyj i głosuj na najlepszy projekt!

- Wykład otwarcia: "Prywatność, najnowsze i najstarsze "prawo" ludzkości" - dr Maciej Kawecki, Prezes Instytutu Lema, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie

Mówi się, że rok 2019 był pierwszym, gdy wartość danych przekroczyła wartość ropy naftowej. Pandemia tylko wzmocniła ich cenę. Z jednej strony to dane pozwalają bowiem poznać nowe wzorce naszych zachowań, które w trakcie pandemii uległy zmianie. Z drugiej strony, to dane pozwalają na personalizację usług i towarów, a dokładnie takich treści dzisiaj oczekujemy. To wszystko sprawia, że prywatność traktujemy jako coś nowego, nabytego wraz z dobrostanem współczesności. Tak jednak nie jest.

Wykład "Jak powstał wszechświat?" - Piotr Kosek, ASTROFAZA
Jak powstał Wszechświat? Dokąd zmierza miejsce, w którym wszyscy żyjemy? Co działo się w pierwszych chwilach po Wielkim Wybuchu i dlaczego nie jesteśmy w stanie zaobserwować tego teleskopami? Czy wszechświat może umrzeć, a jeśli tak to w jaki sposób?

Dyskusja Naukowiec-Sportowiec:
dr hab. Adam Sieradzki, Politechnika Wrocławskiej i Mistrz Polski w pływaniu Kacper Majchrzak, trzykrotny Olimpijczyk , brązowy medalista Mistrzostw Europy, aktualny Rekordzista Polski na 5 dystansach, Mistrz Polski nieprzerwanie od 6 lat

Webinaria " Rozwijaj się z Explory" - oferty stażowe, stypendia i programy wsparcia dla młodych innowatorów - w roli wykładowców Laureaci i Partnerzy

Specjalny blok kierowany do nauczycieli a w nim:
Debata międzypokoleniowa "Jaka szkoła takie społeczeństwo"
Webinarium "Mniej znaczy więcej" - prowadzą Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel

Explory odwiedza szkoły - z okazji 10-lecia Programu Explory nasi wykładowcy pojadą do wybranych 10 szkół. Oglądaj z nami relacje ze szkół!