Gdynia Fotogeniczna - fotografia uliczna Gdyni - wystawa Halo Kultura Gdynia Sprawdź!
stat

Gdynia Fotogeniczna - fotografia uliczna Gdyni - wystawa

Gdynia, miasto fotogeniczne, ma wielu miłośników sztuki fotograficznej. Widać to wyraźnie podczas wystaw i ekspozycji konkursów organizowanych w tematyce ściśle związanej z tym miastem. Przyszła pora by pokazać Gdynię z punktu widzenia fotografów ulicznych (street photography). Sytuacje, których na co dzień nie zauważamy żywym okiem, efemeryczne zjawiska, światło i postać przechodnia to wystarczający powód do chwytania kadrów, które według idei decydującego momentu pozwalają na ujawnienie wyjątkowych chwil życia miasta.

7 grudnia 2019 - 15 września 2020, g. 10:00 - 16:00

Zapraszamy wszystkich fotografujących profesjonalnie i amatorsko do wzięcia udziału w wystawie. Najlepsze zdjęcia, poprzedzone kuratorskim posiedzeniem jury, zostaną zaprezentowane na wystawie zbiorowej w nowej przestrzeni ekspozycyjnej Halo Kultura znajdującej się w podziemiach Gdyńskich Hal Targowych.

Zapraszamy również fotografów, którzy dokumentują Gdynię, jej przemiany i oblicza na różne sposoby i z innych perspektyw niż ulica. Wystawie towarzyszyć będzie pokaz multimedialny wybranych fotografii jako dodatkowa prezentacja dokonań fotografów Gdyni.

Wystawa planowana jest na 21 listopada 2019 r.

Pokażmy jak wygląda miasto naszymi oczami.

JURY:

Rafał Malko
Michał Urbaniak
Krzysztof Winciorek