Gdynia Improvisers Orchestra Teatr BOTO Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia Improvisers Orchestra

Gdynia Improvisers Orchestra to zespół i zarazem projekt kroczący, skupiający muzyków otwartych na swobodną improwizację. Orkiestra prowadzona jest przez dyrygenta za pomocą gestów (improwizacja dyrygowana). Projekt założyciela ma na celu umożliwienie spotkań muzyków z różnych środowisk: improv, jazz, klasyka, alternatywa, rock czy pop i wspólne muzykowanie bez ograniczeń stylistycznych.

Improwizujący GIO w Boto:

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Paulina Porszke, Aga Brenzak, Emilia Pollock, Agnieszka Rassalska, Bolec Bolesław Bolczyński - głos
Piotrek Szlempo, Adam Skorczewski- trąbka
Piotr Dunajski - tuba
Jakub Klemensiewicz, Mariusz Kawalec, Łukasz Żurawski - saksofon
Michael Sangita Andrews, Piotr Drabarek - gitara
Filip Arasimowicz, Bartosz Borzeszkowski - bas
Dominik Kisiel - syntezator
Grzegorz Aleksander Sycz, Maksymilian Kreft - perkusja
Sławomir Rodriguez Porębski - instr. perkusyjne
Marcin Bożek - prowadzenie

System gestów, którymi dyrygent prowadzi orkiestrę, nazywany jest Conduction. Opiera się on na kilkunastu znakach opracowanych w latach 80-tych przez Lawrencea D. "Butch" Morrisa, wynalazcę metody i propagatora swobodnie dyrygowanej improwizacji. Dyrygent prowadzący orkiestrę opracowuje również własne znaki, które rozszerzają możliwości komunikacyjne z zespołem, nadając orkiestrze indywidualne brzmienie.

Orkiestra czerpie inspirację z zespołów Krakow Improvisers Orchestra i Viena Improvisers Orchestra, z których dyrygentami (Paulina Owczerek, Michael Fischer) Marcin Bożek miał zaszczyt pracować.

Orkiestra swoją premierę miała 18 stycznia 2018 roku w Teatrze BOTO. W tym momencie liczy 44 członków gotowych na spotkanie i wspólne muzykowanie. Liczba improwizatorów dostosowana jest do miejsca, warunków sprzętowych i wymagań organizatora. Najważniejszą ideą muzykowania jest miejsce, czas oraz dyspozycyjność członków orkiestry, której grono eksplorowania wspólnej muzycznej przygody i spotkania powiększa się, co jest ewenementem na skalę krajową.

https://soundcloud.com/user-100102955

BILETY:
>>> 35 zł
online: http://teatrboto.interticket.pl/

Czytaj także