Gdynia Rhythmic Stars - Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej Polsat Plus Arena Gdynia Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia Rhythmic Stars - Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej Opinie (5)

Niezapomniany spektakl, magia ruchu i wirtuozeria tańca - najlepsze na świecie gimnastyczki przyjadą do Gdyni 4-7 maja! Turniej Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup odbędzie się po raz piąty w Gdyni. W największym tego typu wydarzeniu w kraju udział weźmie ponad 300 zawodniczek z kilkudziesięciu państw. Podczas spektakularnych pokazów w hali Polsat Plus Arena Gdynia będzie można zobaczyć światowej sławy zawodniczki, w tym pełną kadrę Polski w gimnastyce artystycznej. Sportowym zmaganiom towarzyszyć będzie strefa zabaw z atrakcjami dla całej rodziny. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Gimnastyka artystyczna to widowiskowy sport, który łączy w sobie elementy baletu, gimnastyki, akrobatyki, tańca i umiejętności posługiwania się przyborami. W trakcie turnieju zawodniczki lub zespoły wykonywać będą ćwiczenia z jednym lub kilkoma przyborami: skakanka, obręcz, piłka, maczugi, wstążka. Zawodniczki rywalizujące w dwóch kategoriach wiekowych, juniorek i seniorek, będą oceniane przez zespół sędziów pod kątem: trudności ciała, trudności przyboru, artyzmu i jakości wykonania. Zwyciężą uczestniczki, które uzyskają najwięcej punktów.

W tych pełnych emocji i mistrzowskich pokazów zawodach weźmie udział ponad 300 zawodniczek z 22 krajów, m.in. Polski, Włoch, Japonii, USA, Izraela i Francji.Podczas turnieju nie zabraknie pełnej kadry Polski - juniorek i seniorek w układach indywidualnych oraz zespołowych. Reprezentacja Polski seniorek w układach zespołowych zaprezentuje układ z trzema wstążkami i dwiema piłkami, nagrodzony niedawno złotym medalem na zawodach Pucharu Świata w gimnastyce artystycznej. Złote medalistki, w składzie: Małgorzata Roszatycka, Milena Górska, Madoka Przybylska, Julia Wojciechowska, Magdalena Szewczuk i Maria Balakina będzie można zobaczyć podczas Gdynia Rhythmic Stars od piątku do niedzieli (5-7 maja).

Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup to wspaniała okazja do spędzenia weekendu z rodziną w Trójmieście. Oprócz zawodów gimnastycznych na widzów czekać będzie specjalna strefa zabaw z zajęciami dla dzieci wkraczających w świat sportu. Najmłodsi będą mogli odkryć w niej magiczny świat gimnastyki i wypróbować przybory oraz przyrządy wykorzystywane w tej dyscyplinie. W programie organizatorzy zaplanowali także liczne konkursy, nagrody, animacje i wiele innych atrakcji.

Ceremonia otwarcia Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup odbędzie się w piątek, 6 maja o godz. 11:30. Zawody zakończą się spektakularnym "Pokazem Mistrzyń" w niedzielę, 7 maja, ok. godz. 19:00. Podczas tego niezwykłego show najlepsze gimnastyczki turnieju zaprezentują specjalne pokazy i dostarczą widzom niesamowitych emocji. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie.

Organizatorami Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup są Polski Związek Gimnastyczny i Fundacja Corda we współpracy z pomorskimi klubami: SGA Gdynia, UKS Jantar Gdynia oraz Fundacją Boomerang. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.