Gdynia Science Slam to konferencja, podczas której młodzi naukowcy mają okazję zaprezentować swoje pasje i odkrycia naukowe w formie 10-minutowych, przystępnych prezentacji na dowolnie wybrany temat.
Chcesz podzielić się swoją wiedzą i zdobyć umiejętności autoprezentacji? Wypełnij formularz do 10 kwietnia i zdobądź szansę na udział w Gdynia Science Slam, które odbędzie się 25 kwietnia w Gdyni.
Więcej informacji na stronie
linktr.ee/gdynia.scienceslam.
W tegorocznej edycji Gdynia Science Slam wystąpią zdolni prelegenci i przedstawią nam swoje intrygujące tematy i zagadnienia, które zaskoczą, zainspirują i zaintrygują.
W tym roku na naszej scenie wystąpią:
- Wiktoria Stępczyńska - Reaktywne formy tlenu - niewidzialni sprawcy życia i śmierci w naszych komórkach
- Kacper Górski - Dlaczego czarne dziury są czarne?
- Marta Majewska - Od świetlików do łapania zabójców - oblicza luminescencji
- Dorota Słowi - Schizofrenia - gdy koszmary ożywają
- Marta Pachucka - Biomimetyka
- Jagoda Sułek - Dlaczego Wszechświat nie powinien istnieć? - czyli kilka słów o antymaterii
- Laura Grafińska - Twój mózg oszukuje cię na co dzień - i nawet tego nie zauważasz
- Norbert Piotrowski - Żeglujemy też w powietrzu
- Szczepan Kochański -Jak wyobrażamy sobie losowość?
- Ignacy Salitra - Układ nagrody czy układ dominacji? Co naprawdę kieruje naszym pomaganiem?
Czym jest Gdynia Science Slam? To ogólnopolska konferencja naukowa mająca na celu popularyzację różnorodnych zagadnień z zakresu nauk ścisłych. Opiera się na konkursie wystąpień, podczas których prelegenci prezentują interesujące ich tematy w przystępny sposób, tak aby zainteresować szerokie grono odbiorców. Każde wystąpienie powinno być krótkie (maksymalnie 10 minut), dynamiczne i angażujące publiczność. Ciekawa, często humorystyczna forma prezentacji ma pomóc w zrozumieniu skomplikowanych zagadnień i zachęcić słuchaczy do dalszego zgłębiania tematu. Jury wybierze najciekawsze wystąpienia, które zostaną nagrodzone. Przewidziane są również drobne nagrody dla publiczności.
Słowo o organizatorach Organizatorami konkursu są uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni - pasjonaci nauki, którzy chcą stworzyć wyjątkowe wydarzenie promujące rozwój i popularyzację nauki. Aktualna edycja jest drugą odsłoną konferencji, a organizatorzy planują kolejne.