Gdynia Winter Swimming Cup 2021 by Piotr Biankowski Marina Gdynia Gdynia Sprawdź!
stat
PATRONAT

Gdynia Winter Swimming Cup 2021 by Piotr Biankowski Opinie (11)

W dniach 19-21/02/2021 w Gdyńskim Porcie Jachtowym odbędą się drugie międzynarodowe zawody pływania zimowego - GWSC (Gdynia Winter Swimming Cup) by Piotr Biankowski. Innowacją będzie Puchar Świata IWSA (International Winter Swimminmg Association), która przyciągnie czołówkę światowego pływania oraz dystans 1km, który wyłoni najlepszego z najlepszych.
W przypadku odwołania imprezy z powodu wirusa wszelkie informacje o zwrotach płatności w regulaminie.

Nadchodząca edycja zawodów GWSC zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco niż pierwsza marcowa, która odniosła spory sukces i spotkała się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczestników jak i kibiców, którzy licznie stawili się na betonowych falochronach Gdyńskiej Mariny.

Ubiegłoroczne zawody przyciągnęły do Gdyni przeszło 200 najlepszych pływaków z 10 krajów, między innymi takie sławy jak Josef Köberl z Austrii (rekordzista świata w siedzeniu w lodzie), Victoria Mori z Argentyny (przepłynęła kilometr w wodach Antarktydy) czy Hanna Bakuniak (rekordzistka Guinnessa i rekordzistka świata na dystansie jednej mili w zimnej wodzie). Pojawiła się również Aleksandra Bednarek (mistrzyni świata w zimowym pływaniu), Bogusław Ogrodnik (zdobywca korony
oceanów) i Marcin Trudnowski (wicemistrz świata w pływaniu lodowym, szef Grupy Wodnej, pływak długodystansowy) oraz wielu innych znakomitych zawodników. Odbyło się 410 startów w 11 dyscyplinach, rozdano 286 medali a rozpiętość wieku uczestników sięgała od 14 do 80 roku życia.

ProgramOrganizatorzy spodziewają się, że nachodzące zawody GWSC 2021, przyciągną jeszcze szerszą rzeszę uczestników, nie tylko z kraju, ale i całego świata. Impreza ta zdobyła uznanie, i kolejne zawody zostały włączone do pucharowego cyklu zawodów w pływania zimowym międzynarodowej organizacji IWSA, (International Winter Swimming Association).

Kolejną zmianą jest nowy, najbardziej prestiżowy i szalony dystans 1km, który został wprowadzony do programu GWSC2021. Podobnie jak w zeszłym roku, organizatorzy obiecują profesjonalną organizację i najwyższe standardy bezpieczeństwa, zarówno dla uczestników jak i kibiców, a przede wszystkim gorącą atmosferę i emocję i doskonałą zabawę. Tak jak i w zeszłym roku znajdzie się także coś dla najmłodszych.

Zawodom po raz kolejny towarzyszyć będzie charytatywna zbiórka Fundacji Ronalda McDonalda na rzecz budowy domu, w którym rodziny będą mogły być razem ze swoimi potrzebującymi specjalistycznej opieki medycznej pociechami.

Organizatorzy są pewni, że pogoda dopisze, będzie zimno i woda będzie zimna. Zapraszają wszystkich, którym niestraszny chłód i potrafią pływać, do spróbowania swych sił nawet najkrótszych 25m odcinkach i sztafetach. Szczególne zaproszenia dla morsów z całego kraju, i zachęta by powalczyć o zaszczytny tytuł Morświna lub Morświnicy, Kto wie może i o medale? Zawody odbędą się pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Gdyńskiego Centrum Sportu. Partnerami zawodów będą BCT - Baltic Container Terminal, Łączpol, PitBull City, Dobranocka, Firma Sikora, MAKA Uslugi IT.

Regulamin
Zapisy 1KM


Zapisy 25m -450m

Zapisy Sztafeta


Zapisy Gala Party


Morświny i MorświnkiInformacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 - 200 zł
Opłaty startowe:
a. 1 km – 200 zł w cenie sztafeta 4x250 m
b. 450 m – 120 zł
c. 25 m, 50 m, 100 m, 200 m - 50 zł (przy zapisie na więcej niż jeden start, pierwszy start 50 zł, kolejne 40 zł)
d. Sztafeta 4x25 m – 160 zł
e. Gala Party (spotkanie z wykładem gościa specjalnego) - 120 zł
f. Morświnki - 25 zł
g. każdy może zostać Morświnem - 25 zł
lut 6

sobota, g. 8:30 - 17:00

Gdańsk, Myśliwska 117
sie 6-9

piątek - poniedziałek

Gdynia