GdyniaROCKZ! - 2 dni rock'n'rolla! Podwórko.art Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

GdyniaROCKZ! - 2 dni rock'n'rolla! Opinie (3)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Festiwal GdyniaROCKZ! Jest to nowe wydarzenie na koncertowej mapie Polski mające na celu zrzeszenie i promowanie Trójmiejskiej Sceny Muzycznej. Na scenie Klubu Muzycznego Ucho w ciągu dwóch dni będzie można zobaczyć 12 Trójmiejskich zespołów rockowych.

Dzień pierwszy upłynie pod znakiem ciężkiego rock'a w wykonaniu DANZIGER (punk), LADY KILLER (glam metal), HELLVOID (bass'n'roll), CARNAGE (hard/heavy), SAUTRUS (psychodelic rock) oraz gwiazdy wieczoru LIPALI, na czele z legendą polskiego rock'a - Tomkiem 'Lipą' Lipnickim.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Kolejnego dnia usłyszymy zespoły trójmiejskiej alternatywy czyli RUSHED HOPE (melodic prog rock), CISZA NOCNA (prog rock), MULK ( blues folk rock), KIEV OFFICE (kashubian noise), WHY BOTHER? (psychodellic noise punk) oraz na zakończenie NIGHTRUN87 (synthwave/synthpop).

Powyższe zespoły to przekrój tego, co najlepsze i najciekawsze w rockowej muzyce naszego regionu. Oprócz samych koncertów na terenie festiwalu będą czekać na fanów różne inne atrakcje około muzyczne. Wydarzenie otrzymało Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdyni.

27 maja 'Hard Rockowy Piątek'
Lipali / Sautrus / Carnage / Hellvoid / Lady Killer / Danziger

28 maja 'Alternatywna Sobota'
Nightrun87 / Kiev Office / Mùlk / Why Bother? / Cisza Nocna / Rushed Hope


LIPALI
Zespół na którego czele stoi Tomasz 'Lipa' Lipnicki lider legendarnego już Illusion. Headliner pierwszego dnia festiwalu zagra największe hity ze swoich siedmiu albumów studyjnych.
FB: https://www.facebook.com/Lipali

SAUTRUS
Sautrus to kapela grająca ciężki psychodeliczny rock. Zespół znalazł swoją niszę, zręcznie łącząc elementy rocka psychodelicznego, stoner rocka i rytualnej trance'owości, w całości polanych brzmieniem charakterystycznym dla lat 70-tych.
FB: https://www.facebook.com/Sautrus

CARNAGE
Twórczość zespołu to metal okraszony rocknrollową zuchwałością i hard rockowym pazurem sprawiającymi, że każdy koncert jest wulkanem energii, którą zaraża publiczność. Różnorodność i wielowymiarowość utworów sprawia, że podobają się one zarówno fanom cięższych brzmień, jak i tych bardziej melodyjnych. Stawiają na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki.
FB: https://www.facebook.com/carnage.ce

HELLVOID
Hellvoid to zespół, w który składa się z wokalisty, perkusisty i.... dwóch basistów! Muzyka wykonywana przez nich określana jest jako bass' n'roll/dual bass doom.
FB: https://www.facebook.com/hellvoidband

LADY KILLER
Zespół z Gdyni, łączący brzmienie Hard Rock'a z unowocześnionym wyglądem lat 80 oraz nieprzeciętną energią na scenie.
FB: https://www.facebook.com/la.killerband

DANZIGER
Punkowy zespół z Gdańska. Sami o sobie mówią: Nasze najlepsze koncerty to te, które zostały odwołane.
FB: https://www.facebook.com/danzigerband

WILLIAM MALCOLM / NIGHTRUN87
Neo 80's, Synthwave, Synthpop one man live act from the Future! William Malcolm to amerykańsko-brytyjski wokalista, muzyk, producent i kompozytor mieszkający w Trójmieście.
FB: https://www.facebook.com/WilliamMalcolmNightrun87

KIEV OFFICE
Kiev Office to grupa z morza i marzeń, założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia. Od dziesięciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym i wyjątkowym rytmicznym fundamencie.
FB: https://www.facebook.com/kievoffice

MULK
Ich pierwszy album jest określany jako najlepszych i najciekawszych debiut ostatnich lat, a nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa...
FB: https://www.facebook.com/MulkTheBand

WHY BOTHER?
Why Bother? to nowy trójmiejski twór założony przez Bartosza "Boro" Borowskiego (Lonker See, B3-33) Macieja Szkudlarka (Lastryko, Logophonic) oraz Łukasza Kumańskiego (Me and That Man, Mulk). Grają muzykę z pogranicza noise rocka, punka i psychodeli.
FB: https://www.facebook.com/whybother666

CISZA NOCNA
Zespół powstał 2011 roku, w Gdyni. Założony przez 5 kumpli z jednego podwórka. Grają muzykę szeroko rozumianą jako postpunk.
FB: https://www.facebook.com/CiszaNocna

RUSHED HOPE
Grają szeroko pojętego rocka melodyjnego z domieszką metalu i progresji. Urozmaicona warstwa instrumentalna oraz refleksyjne teksty. Opowieść, nie pojedynczy utwór.
FB: https://www.facebook.com/rushedhope.band
_______________________
PATRONAT GdyniaROCKZ!:
Black Widow Radio, Muzykoholicy, Kvlt, , Metal Music Attack, Radio Wihajster, Gazeta Świętojańska, Kulturalne Media, Metal Duma Productions, Z Innej Bajki, RocKamila, Wiara Rocka, heavyrock.pl, Koncertoholicy, koncertomania.pl, rock3miasto.pl, Projekt Events, Trójmiasto - wydarzysie.pl, Rock Kompas, MetalRuleZ, MetalSide, Strefa Music Art., LupusUnleashed, Trojmiasto.pl, Szarpidrut PL, Rock Rebelia - Niezależny Front Rockowy, Metal Crush 'zine

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    35 zł
35 zł bilety jednodniowe - info o sprzedaży wkrótce.