stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

GdyniaROCKZ! Opinie (1)

GdyniaROCKZ! czyli nowy festiwal na koncertowej mapie Polski zrzeszający najciekawsze trójmiejskie zespoły rockowe.

sie 9-10

piątek - sobota

bilety 189 - 289 zł
Kup bilet
wrz 20-21

piątek - sobota

Gdynia,
bilety 59 - 139 zł
Kup bilet
Trójmiasto od lat może poszczycić się wieloma ciekawymi zespołami i prawdziwie alternatywną sceną muzyczną. Illusion, Apteka, Pancerne Rowery, Unrra, Bielizna, Po Prostu, Kury, Ścianka czy Kobiety - to tylko część grup, które pochodzą z Trójmiasta i po dziś dzień mają wpływ na wielu słuchaczy. Obecnie na "trójmiejskim podwórku" funkcjonuje sporo równie ciekawych wykonawców grających różne odmiany rocka i stąd pomysł reaktywowania Trójmiejskiej Sceny Muzycznej i stworzenie wydarzenia które mógłoby promować naszych trójmiejskich muzyków oraz inspirować młodsze pokolenia. GdyniaROCKZ! to nowy festiwal na koncertowej mapie Polski zrzeszający najciekawsze trójmiejskie zespoły rockowe. W ciągu 3 dni fani będą mogli usłyszeć 18 zespołów reprezentujących różne odmiany rock'a i metalu.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


ARSHENIC
Arshenic to gdański zespół, który funkcjonuje na polskiej scenie prawie 15 lat. W swoim dorobku mają utwory zarówno po polsku, jak i po angielsku. Co ciekawe, większą popularność zyskali zagranicą niż w kraju - ich utwory są grane m.in. w USA, Grecji, Holandii, Anglii, Portugalii lub Chile. Ich muzyka inspirowana jest takimi nurtami jak art rock, alternatywny metal, rock progresywny, goth metal, molodic metal i dark rock.

DISTANT DREAM
Trójmiejski zespół wykonujący przebojową muzykę instrumentalną, zakotwiczoną w rocku, a jednocześnie śmiało krążącą po odległych inspiracjach. Wpadające w ucho melodie łączą się z błyskotliwą rytmiką i wirtuozerskim zacięciem, a w każdym dźwięku pobrzmiewa miłość do wspólnego tworzenia muzyki.

ŚCIANKA
Krajowa formacja muzyczna powstała w Sopocie jesienią 1994. Gra i śpiewa rzeczy bardzo różne, od riffu, przez piosenkę, do białego szumu, ale i tak zawsze słychać, że to Ścianka. W ostatnich latach zespół trzeszczał w szwach, a ostatnio popękał z przemieszczeniem w stronę eksperymentu.

HELLVOID
Hellvoid to zespół, w który składa się z wokalisty, perkusisty i.... dwóch basistów! Muzyka wykonywana przez nich określana jest jako bass' n'roll/dual bass doom.

SOURCE OF MARY
Panowie prezentują coś łączącego nowoczesny, połamany metal z progresywnymi gatunkami, nie stroniąc przy tym od melodii zarówno w riffach, jak i wokalach. Nie brakuje w ich muzyce nastrojowych momentów, które doskonale kontrastują z ciężką, riffową jazdą do przodu.

KIEV OFFICE
Kiev Office to grupa z morza i marzeń, założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia. Od dziesięciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym i wyjątkowym rytmicznym fundamencie.

CARNAGE
Twórczość zespołu to metal okraszony rock'n'roll'ową zuchwałością i hard rock'owym pazurem sprawiającymi, że każdy koncert jest wulkanem energii, którą zaraża publiczność. Różnorodność i wielowymiarowość utworów sprawia, że podobają się one zarówno fanom cięższych brzmień, jak i tych bardziej melodyjnych. Stawiają na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki.

SUNDAY AT 9
Sunday at 9 to trójmiejska formacja, która swoją muzyką wpisuje się w ramy szeroko pojętego metalu. Nie brakuje tutaj też wyraźnego wpływu groove metalu i metalu progresywnego.

ST. JOHN
Melodie końca świata, ponure teksty i harmoniczna melancholia. St. John to nowy zespół na polskiej scenie, za którym stoją muzycy takich zespołów jak Blindead i Octopussy.

LADY KILLER
Zespół z Gdyni, łączący brzmienie Hard Rock'a z unowocześnionym wyglądem lat 80 oraz nieprzeciętną energią na scenie.

DEATH CRUSADE
Death Crusade, jako pokłosie istniejącego w połowie lat 90. zespołu Filth of Mankind, bierze na afisz aktualnie gryzące problemy i wykrzykuje je bezlitośnie, prosto w twarz. Rozpędzona rytmika i przytłaczające riffy doskonale odnajdują się w estetyce crustu i d-beatu.

ŻURAWIE
Zespół z Gdyni i Sopotu. Sami o sobie - Noise rock i inne rzeczy.

STONERIVER
StoneRiver to mocne reminiscencje rozszalałej w latach dziewięćdziesiątych sceny grunge. Wśród inspiracji wymieniają mi. Led Zeppelin, AC/DC, Mötley Crüe i TSA. Stylistyka obrana przez zespół to muzyka lansowana przez rockowe stacje radiowe, więc nie przestraszy dzieci, ale i nie zażenuje ortodoksów muzycznej ekstremy.

I.N.C.
Insane Noise Creator - progresive thrash, heavy, punk music for all.

LEŚNE ZWIERZĘTA
Leśne Zwierzęta wychodzą z ukrycia, chociaż schowały się tam przed zgiełkiem nowoczesnego, industrialnego świata. Muzyczne klimaty, w jakich porusza się zespół to rock psychodeliczny z elementami elektroniki, muzyki etnicznej oraz jazzu.

SAD'N SUSPECT
Sad'n Suspect to zgrana czwórka doświadczonych muzyków, którzy wykorzystując swoje liczne inspiracje tworzą muzykę oscylującą wokół takich gatunków jak pop punk czy rock. Ich fascynacja słoneczną Kalifornią i słabość do estetyki muzyki punkowej sprawia, że na scenie tworzą energetyczne show, które przyciąga i porywa.

ZENITH
Młody zespół grający Black Crust Metal.

LADY ELECTRIC
Trio poruszające się po granicy między stoner rockiem i psychodelią.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    60 - 150 zł
  • Bilet ulgowy
    40 - 100 zł
Bilet dzienny:
normalny - 60 zł
ulgowy - 40 zł

Karnet 2-dniowy:
normlany - 100 zł
ulgowy - 70 zł

Karnet 3-dniowy:
normalny - 150 zł
ulgowy - 100 zł

Ulgowe bilety przysługują studentom i uczniom.