stat
Wydarzenie już się odbyło

Co się dzieje w mózgu człowieka, gdy widzi dookoła dziejącą się krzywdę, gdy współodczuwa, rozumie i troszczy się o innych? Czy istnieją czynniki, które zmieniają poziom empatii? Czy wszyscy są zdolni do empatii? Czy można ją wytrenować? W trakcie wykładu zostaną przedstawione najnowsze dane dotyczące neurobiologicznych podstaw empatii bólu.

lis 14-16

czwartek - sobota, g. 14:00

Wstęp wolny
lis 21

czwartek, g. 18:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Przyjrzymy się temu, jak zmienia się aktywność empatycznego mózgu u osób obserwujących ból oraz cierpiących. Zastanowimy się, jak osoby wrażliwe na przetwarzanie bodźców reagują na ból innych w porównaniu do osób narcystycznych czy psychopatycznych. Na koniec porozmawiamy o tym, co zrobić, by zwiększyć poziom empatii na poziomie plastycznego mózgu.

PRELEGENTKA
dr Kamila Jankowiak-Siuda
- biolog molekularny, neuropsycholog. Wykładowca i badacz na Uniwersytecie SWPS. Dyrektor Instytutu Neuronauki Poznawczej i Behawioralnej Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS. W ramach swojej naukowej pracy szuka odpowiedzi na pytania: jakie są neurobiologiczne podstawy empatii oraz jakie czynniki wpływają na zmianę poziomu empatii. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów zarówno z zakresu biologii molekularnej, neuronauki społecznej, jak i psychologii, m.in. "Frontiers in Behavioral Neuroscience", "PLOS One", "Frontiers in Psychology".

Termin i miejsce:
14 czerwca 2018 r. (czwartek), godz. 14.00-15.30
Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu SWPS w Sopocie, ul. Polna 16/20

Więcej informacji:
https://www.swps.pl/sopot/aktualnosci/17807-dzien-mozgu

Informacja o biletach

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://dzienmozguempiriasopot14czerwca2018.evenea.pl/