stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gentleman!, Random Colors

Zagrają zespoły Gentleman! oraz Random Colors.

rock / punk
Kup bilet
mar 8

piątek, g. 19:30

Gdynia,
Gentleman!

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Gramy altenatywę. Udało się nam zaliczyć Heineken Open'er Festival, dwa razy Węgorzewo, Jarocin, Metropolię, Streetwaves, Uchodrom, kilka razy Jarmark Dominikański, Euro 2012 (strefa kibica Gdańsk), Olimpiada 2012... . Wygraliśmy Miasto Rocka, drugie miejsce na In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego i parę innych... . Wywiało nas nawet na Viertel Fest w niemieckiej Bremie.

Graliśmy live'y w TVP3, studio im. Agnieszki Osieckiej, w Trójce (Offsesja), studio Koncertowe im. Janusza Hajduna Radio Gdańsk, w radiowej 4-ce oraz w Radio Pik. Nasze numery znalazły się na składankach m.in "Don't Panic We Are From Poland" czy na Trójkowej OFFensywie. kilka razy coverowaliśmy dla Radio Gdańsk Republikę i Brygadę Kryzys. Ogółem zagraliśmy prawie 200 wykonów.

Nagraliśmy trzy EP'ki oraz dwie płyty długogrające: "Opowiem CI kilka historii"; premiera 3 kwietnia 2010 oraz "Cinco de Mayo", debiut 13 grudnia 2013 w sopockim Sfinksie, która zbiera pozytywne recenzje i została wybrana 3-cią "Płytą roku 2013 w Trójmieście" przez użytkowników portalu Rock3miasto.pl. Obecnie promujemy Cinco klipami i koncertami Nasza nazwa jest nawiązaniem do kultowej płyty Gentlemen zespołu Afghan Whigs.

Nie interesuje nas moda na brody, wiejskie swetry leśnika z Białowieży i folk. Nie robi nam shoegaze, reggae-srege czy punk. Piszemy piosenki z melodią, textem i hałasem sprzęgającej gitary Prokopa w tle. Robimy miazgę na koncertach bez oglądania się na trend.

Nazywamy się Gentleman!.

Random Colors

Zespół Random Colors został założony na początku 2015 roku z inicjatywy gitarzysto-wokalistki Agaty (Burza) oraz perkusisty Cezarego (Czarek). Idea jaka przyświecała założycielom to dopracowanie i pokazanie autorskich utworów Agaty ,która jest głównym trzonem tworczym zespołu.

Po niespełna paru tygodniach prób zespół postanowił o przyjęciu dwóch nowych członków , basistę Maćka i drugiego gitarzyste Bartosza. Przez kolejne miesiące zespół dopracowywał swoje kawałki ,aby wreszcie móc zaczać koncertować. Wykreował swój własny styl mieszając wpływy od bluesa po ciężkiego rocka i grunge. Po 8 miesiacach ze współpracy zrezygnował Maciek ,a w jego miejsce w ramach koleżeńskiej przysługi zanim zespół nie znajdzie etatowego basisty przyszedł Paweł.