stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdzie mieszkają pszczoły i jak powstaje miód? Podczas warsztatów przyjrzymy się pracy dawnego pszczelarza i wykonamy filcową łąkę pełną polnych kwiatów. Z gotowych kompozycji powstaną kolorowe girlandy, które ozdobią dziecięcy pokój.

lut 9

niedziela, g. 10:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 20 zł
Warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzone będą w technice plastyki sensorycznej - łącząc działania artystyczne z pobudzaniem zmysłów dotyku, wzroku i słuchu.

Informacje praktyczne:
- kiedy: 26.09.2024 r. (czwartek), w godz. 17:00-18:00
- gdzie: Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki), ul. Cystersów 19, Gdańsk Oliwa
- koszt: 15 zł / dziecko
- obowiązują zapisy: etnograf@mng.gda.pl lub 58 552 41 39
- prowadzenie: Dorota Dombrowska-Wyżga - pedagożka, muzealniczka, producentka i koordynatorka projektów edukacyjnych, terapeutka SI

Dorota Dombrowska-Wyżga - pedagożka, muzealniczka, producentka i koordynatorka projektów edukacyjnych, terapeutka SI. Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz podyplomowe - grafika komputerowa. Odbyła III-stopniowy kurs Diagnozy i Terapii Integracji Sensorycznej. Animatorka kultury z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Współautorka i koordynatorka projektu "Wyczółkobus" uhonorowanego wyróżnieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sybilla w kategorii Edukacja, oraz projektu "Otwarte Dzielnice" uhonorowanego nagrodą główną - Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla w kategorii Edukacja
Autorka projektu MORZE, który w 2017 roku otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ramach programu "Edukacja kulturalna". Współpracowała m.in. z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Centrum Designu w Gdyni, Gdańską Galerią Miejską, Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku, Centrum Nauki Experyment, Muzeum Narodowym w Gdańsku. Od 5 lat tworzy "Pracownię wy.twórczą", prowadząc zajęcia z zakresu sztuki i ekologii oraz zajęcia sensoryczne dla dzieci. Obecnie pracuje na stanowisku Adiunktki w Muzeum Miasta Gdyni.

Cykl wydarzeń "Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu" to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości.

Uczestników zaprosimy zarówno do "przestrzeni kultury" - wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i "przestrzeni natury" - muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego.

W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: "Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku"