Projekt Karoliny Brzuzan Głodowa książka kucharska bazuje na autorskiej rekonstrukcji potraw, tworzonych i stosowanych w sytuacjach skrajnych niedoborów żywności. Wychodząc od założenia, że kondycja świata wiernie odbija się w pustym talerzu, Brzuzan przygląda się m.in. takim politycznym konstrukcjom jak: wojna, korupcja, kolektywizacja, czy ludobójstwo. Każdy z badanych przez nią kryzysów żywnościowych to nie wynik katastrofy naturalnej ale skutek działania ludzkiego. Propozycja "Głodowej książki kucharskiej" to zaproszenie do współodczucia tego co jest codziennym menu milionów ludzi.
Podczas spotkania Karolina Brzuzan opowie o tym jak pracowała i nadal pracuje nad realizacją projektu oraz poczęstuje nas nietypowymi potrawami. Uchylając rąbka tajemnicy - na stole pojawią się świerszcze!
Bio:
Karolina Brzuzan — urodziła się w 1983 r., mieszka i pracuje w Warszawie. Prace Karoliny Brzuzan skupiają się wokół politycznych problemów egzystencji współczesnego człowieka. Wrażliwość społeczna jest silnie obecna w tym, co robi, choć nie zajmuje się typową sztuką zaangażowaną. Wychodząc od problemów ogólnoludzkich, Karolina Brzuzan przekłada je na język sztuki i umiejscawia je w porządku rozwiązań artystycznych. Swoje projekty realizuje w wielu mediach. Ich wątki często przeplatają się między poszczególnymi pracami, pojawiając się w różnych odsłonach: instalacjach, obiektach, video, publikacjach. W swoich pracach wykorzystuje elementy naturalne, takie jak rośliny, zachowanie zwierząt, potrawy. Mimo, że nie są tematem jej prac, ich cechy i rola w ukształtowanej przez człowieka kulturze stają się sposobami obrazowania.
Spotkanie z Karoliną Brzuzan realizowane jest w ramach Alternativa 2015: Błędnik codzienności