Golden Boy Trophy - turniej o puchar im. Zenona Plecha Stadion żużlowy im. Z. Podleckiego Gdańsk Sprawdź!
stat

Golden Boy Trophy - turniej o puchar im. Zenona Plecha

23 czerwca 2021 chcemy uczcić pamięć wielkiego człowieka, który zawsze był obecny dla dzieci i ich rodziców. Zawsze udzielał rad i wskazówek i na którego zawsze mogliśmy liczyć przy organizacji naszych projektów. Tego też dnia chcemy stworzyć święto wszystkich ojców, którzy spędzą ten dzień ze swoimi synami na sportowo. Synowie z kolei będą mogli podziękować za przekazaną pasję do sportu, a wszystkim uczestnikom, będziemy mogli przybliżyć sylwetkę wybitnego mistrza - złotego chłopca speedwaya - Golden Boya, o którego trofeum staną chłopcy z Europy na motocyklach do mini żużla.

Zawody odbędą się 23 czerwca na gdańskim mini torze, który mieści się w sąsiedztwie stadionu, na którym rywalizują zawodnicy Wybrzeża - przy ulicy Zawodników 1. Uczestnikami zawodów są chłopcy w wieku 10-14 lat, którzy trenują i rywalizują w sporcie żużlowym na motocyklach o pojemności 80-125 cm3.

Golden Boy, taki przydomek miał wśród kibiców na całym świecie Zenon Plech. Jeden z najlepszych żużlowców w polskiej i światowej historii czarnego sportu odszedł w listopadzie 2020 roku.

Super Zenon jako zawodnik zdobył wiele medali, w tym jedenaście rangi mistrzostw świata, ale po karierze oddał się pracy trenerskiej. To właśnie dzieci i młodzież, które uprawiały sport przynosiły mu dużo satysfakcji. Sam angażował się w odbudowę gdańskiej szkółki mini żużlowej, remontując budynek starego warsztatu i stwarzając odpowiednie zaplecze do uprawiania tego moto sportu. W jednym z ostatnich wywiadów powiedział: - "Chciałbym aby sport żużlowy w Polsce rozwijał się, chciałbym aby młodzi chłopcy niezapomniali o edukacji, bo gdy nie wyjdzie im w sporcie, to zawsze mają alternatywę".