Golden Gate String Quartet & Kołodziej Teatr w Oknie Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Golden Gate String Quartet & Kołodziej

Koncert Golden Gate String Quartet & Dorota Kołodziej nawiązuje do najważniejszych tekstów poetyckich i kompozycji polskich twórców. Program zawiera najpiękniejsze rodzime melodie stworzone przez znanych kompozytorów do niebanalnych tekstów najsłynniejszych polskich poetów. Są to pieśni, które przez dekady inspirowały pokolenia.

Informacje o artystkach:

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Dorota Kołodziej
Wokalistka i aktorka teatralna.

Od 2010-2018 roku związana z kultowym teatrem Gardzienice, gra w Ifigenii w Aulidzie, "Oratorium Pytyjskim" oraz wiodące role w "Elektrze" i "Ifigenii w Taurydzie" wg Eurypidesa w reż. Włodzimierza Staniewskiego, występując na największych scenach w Polsce i na Świecie (m.in. Teatr Polski w Warszawie, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Opera Narodowa w Teheranie, amfiteatry w Grecji i Hiszpanii.

Związana ze środowiskiem muzycznym z Wrocławia. Współpracowała z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego oraz Big Bandem pod batutą Mariusza Dziubka śpiewając światowe evergreeny z pogranicza jazzu, funku i swingu.

Śpiewa recitale, gdzie wykonuje ulubione kompozycje polskie i zagraniczne w oryginalnych, jazzowo- poetyckich aranżacjach.Odnajdując się muzycznie w różnych gatunkach i stylistykach muzycznych, przekonana jest, że wokalne eksperymenty służą po to,by tworzyć własną jakość.

Współtworzy autorski projekt muzyczny "Miss M" - zestawienie audioperformansu z muzyką elektroniczną oraz klasycznymi brzmieniami (premierowy koncert podczas inauguracji wrocławskiej edycji Planette + Doc Film Festival: maj 2012).

Od 2017 roku członek formacji Mundi music, łączącej akustyczne brzmienia w klimacie world/ jazz/ pop. Obecnie grupa koncertuje i przygotowuje autorski materiał.

Laureatka przeglądów piosenki poetyckiej , m.in. I miejsca w Festiwalu "Talenty Małopolski", I miejsca w XIV Małopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej Kraina Łagodności, I miejsca na 27. Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie oraz XV Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję Amor Sprawił.

Inne projekty: m.in. współtworzenie ścieżki wokalowej do anonimowanego filmu Piotra Dumały "Zbrodnia i kara" (prezentowane podczas 32.PPA, nurt:kino),udział aktorski w widowisku teatralno-muzycznym "Requiem Mozarta" w reż.Jerzego Zonia

Zainteresowana w swojej pracy zawodowej przestrzeniami międzykulturowymi oraz szeroko pojętą relacją między nadawcą a odbiorcą w teatrze, muzyce i innych sztukach widowiskowych. Pasjonatka języka polskiego i dalekich podróży- obserwuje, smakuje, doświadcza filozofii tu i teraz oraz "kina drogi".


Golden Gate String Quartet

Zespół powstał w czerwcu 2015 roku w Gdańsku i składa się z absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej:

- Gabriela Żmigrodzka - I skrzypce
- Sabrina Stachel - II skrzypce
- Anna Paluch - altówka
- Katarzyna Gaszczyk - wiolonczela

Kwartet wykonuje znane dzieła muzyki klasycznej, standardy muzyki filmowej, musicalowej, oraz covery największych przebojów muzyki popularnej. Cyklicznie koncertując głównie w Trómieście, pozostaje aktywną scenicznie grupą w reszcie kraju oraz za granicą, dając koncerty w Austrii i Niemczech. W połączeniu sił z Pawłem Zagańczykiem, Ignacym Wiśniewskim i studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku (projekt Academia Musica Judaica) artystki zaprezentowały kompozycje o charakterze klezmerskim w ramach festiwalu Zbliżenia (wrzesień 2017).

W maju 2017 powstała pierwsza płyta zespołu, a na niej znajdują się najpopularniejsze utwory muzyki filmowej oraz klasycznej.

Kwartet miał okazję współpracować z takimi wokalistami jak Sylwia Banasik, Kuba Jurzyk, Dorota Kołodziej, Dorota Theisebach, Agata Walczak i Izabela Krasucka. Ponadto, zespół działał z wybitnym pianistą jazzowym Sławkiem Jaskułke, projektantem mody Patrykiem Wojciechowskim (Project Runway), producentami muzycznymi i czołowymi gwiazdami, takimi jak Michał Bajor, Ania Wyszkoni, Gromee, Mahan Moi czy Sarsa.

The Golden Gate występował podczas Sopot Hit Festiwal 2017, 2018, The Voice of Poland, Dzień dobry TVN, Pytanie na śniadanie, TVP POLONIA (Halo Polonia), Top of the Top Sopot Festiwal 2018 oraz pokazu najnowszej kolekcji Patryka Wojciechowskiego Revolution.

Organizator: Teatr Korkoro
Partner: Teatr w Oknie, Fundacja Theatrum Gedanense