stat

Gdyńskie Centrum Kultury | Konsulat Kultury zaprasza na Good Morning Opener.

Good Morning Opener PROGRAM 2025:



5.07. | godz. 12.00 | Panel dyskusyjny: Pokolenie Z: przyszłość rynku muzycznego | Sala Widowiskowa
MODERATORKA: Agnieszka Sielańczyk  redaktor prowadząca K MAG
PANELISTKI:
Joanna Kurkowska  ZAIKS LAB
Monika Kurek  dziennikarka
Julia Pośnik  artystka

Uczestnicy rozmowy będą analizować, jak fragmentacja mediów i zmieniające się oczekiwania młodych słuchaczy wpływają na odkrywanie nowych artystów oraz modele biznesowe przemysłu. Główne pytania dyskusji dotyczą przyszłości branży muzycznej: jakie fundamentalne potrzeby Pokolenia Z kształtują obecne trendy, jak przemysł powinien się adaptować do nowych realiów i co jest kluczowe dla osiągnięcia długoterminowego sukcesu w szybko ewoluującym krajobrazie muzycznym.

5.07. | godz. 13.00 | Koncert: Julia Pośnik | Scena Patio 
Julia Pośnik jest jedną z najchętniej słuchanych młodych polskich artystek. Zadebiutowała w 2021 roku, kiedy ukazał się jej debiutancki album Egoistka. Została wyróżniona przez Spotify i wybrana do topowej dziesiątki artystów, których nie można przegapić spośród 300 innych wykonawców z całego świata. Dzięki temu jej wizerunek pojawił się na nowojorskim Times Square, a jej historia została opisana na łamach kultowego magazynu Rolling Stone.

Artystka ma na swoim koncie wiele viralowych hitów, pokrytych mianem złotej płyty w tym najnowszy, niepoprawny numer; zapowiadający nową płytę, który przez długi czas pojawiał się na szczytach billboard i Spotify Top 50 polska. Nie można pominąć również hitów jak Julia w Mieście, Wakacje w Warszawie czy Niebieskie Ptaki.

6.07. | godz. 12.00 | Panel dyskusyjny: Nowy twórca: kreatywność w erze AI | Sala Widowiskowa
MODERATORKA: Agnieszka Sielańczyk  redaktor prowadząca K MAG
PANELIŚCI:
Novika  artystka, dziennikarka Radio 357
Livka artystka
Adam Karol Drozdowski  publicysta kulturalny, redaktor
Piotr Zientara  lider tech-kulturowy, twórca społeczności AI

Panel eksploruje fundamentalne przemiany w procesie twórczym wywołane przez rewolucję sztucznej inteligencji. Dyskusja koncentruje się na tym, jak generatywna AI przekształca tradycyjne role kompozytorów, tekściarzy i producentów muzycznych. Uczestnicy będą analizować dwubiegunową naturę tej transformacji od nowych możliwości twórczych po kluczowe wyzwania dotyczące własności intelektualnej i autentyczności artystycznej. 

6.07. | godz. 13.00 | Koncert: Novika | Scena Patio 
Trudno wyobrazić sobie polską scenę klubową bez Noviki. Będąc przez lata wokalistką, DJ-ką, dziennikarką, promotorką młodych talentów, Kasia Nowicka często nazywana jest ikoną lub legendą sceny klubowej. Sama podchodzi do tego z dystansem i nie zamierza osiadać na laurach.
Mając za sobą cztery solowe albumy (ostatni Bez Cukru; nominowany do Fryderyka) oraz jubileuszowe wydawnictwo Novika 2.0, w ubiegłym roku powołała do życia nowy projekt z poznańskim producentem i wokalistą, Samborem Kostrzewą. Jako Novika & Sambor wydali trzy single, z których ostatni, to ciekawa interpretacja znanego przeboju grupy Air All I Need. Niedawno na rynku pojawił się ich pierwszy, wspólny album Born Again.

W czasie koncertów, na scenie, wraz z wokalistką grają świetni muzycy: Rafał Dutkiewicz (perkusja) i Miłosz Oleniecki (instrumenty klawiszowe, elektronika).


pop - koncerty w Trójmieście

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.

lip 4-5

środa - sobota

bilety 582,75 - 1195,95 zł
ulgowy 291,90 - 598,50 zł

w każdą środę (do 20.08)

Gdańsk,
Wstęp wolny