Gooral - Wolno 2 Tour Sfinks700 Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gooral - Wolno 2 Tour

Gooral wyrusza w zimową trasę koncertową razem z nową płytą Wolno 2. Artysta po raz kolejny zabierze nas w muzyczną podróż po orientalnym-downtempo, podczas której zaprezentuje zupełnie nowe, jak i najpopularniejsze utwory ze swojej twórczości. Zapraszamy na cztery wyjątkowe koncerty, podczas których ponownie doświadczymy magii występów Goorala na żywo i odkryjemy najskrytsze zakamarki muzyki elektronicznej. Przed wami Wolno 2 Tour.

mar 3

piątek, g. 19:00

Gdańsk,
Gooral od 15 lat z powodzeniem łączy muzykę klubową i elektroniczną z kulturą góralską. Muzyk zagrał ponad 1000 koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach, takich jak Polandrock, Opener, Orange Warsaw, Sziget, Exit, Colours of Ostarva czy Audioriver. Gooral wydał 6 albumów studyjnych i jedną płytę DVD z ZPIT Mazowsze, która okazała się bestsellerem Empiku. W marcu 2020 ukazał się album Gooral Ethno Elektro 2 w formie fizycznej. Ten dwupłytowy album zawiera m.in. płytę Wolno, która sygnalizuje nową przestrzeń muzyczną artystki organiczno-orientalne downtempo. Występy Goorala również przybrały nową formę. Obecnie artysta występuje solo, prezentując downtempo live act na syntezatorze, dudach, okarynach, efektach i komputerze, albo ze Stanisławem Leszczyńskim, z którym wykonuje również starsze utwory, takie jak Karczmareczka, Pod Jaworem czy Pokochali.

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Muzyczne słowa Goorala można usłyszeć także w kilku innych projektach, m.in. w tym z Paprodziadem. Jesienią 2021 roku artyści wydali album zatytułowany Naturalna Generacja, któryzostał przyjęty bardzo pozytywnie przez słuchaczy jak i recenzentów.