Gra w Komedę: Olo Walicki, Jacek Prościński, Marcin Czarnik Scena Kameralna Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gra w Komedę: Olo Walicki, Jacek Prościński, Marcin Czarnik

Wydarzenie w ramach

Gra w Komedę, to wydarzenie muzyczne w ramach 19. MFF Sopot Film Festival 2019, które odbędzie się 14 lipca na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże. Ideą tego niezwykłego "koncertu z literaturą" jest przybliżenie osoby i twórczości Krzysztofa Trzcińskiego Komedy, a punktem wyjścia stanowią fragmenty książki Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Komeda. Osobiste życie jazzu" splecione z muzyką duetu multiinstrumentalistów - kontrabasisty Olgierda Walickiego i perkusisty Jacka Prościńskiego.

w każdą niedzielę (od 12.07 do 26.07.2020), g. 19:00

Gdynia,

w każdy poniedziałek (do 14.12), g. 21:00

Sopot,
Ta niekonwencjonalna formuła - duet dwóch akustycznych instrumentów jazzowych - poszerzona zostanie o rozbudowany system elektroniki i samplerów. Da to muzykom dostęp do nowoczesnej produkcji muzycznej live, jednocześnie zachowując możliwość wykonywania klasycznych partii solowych kontrabasu i akustycznej perkusji.

jazz - koncerty w Trójmieście


Muzycy przedstawią autorskie opracowania utworów Komedy oraz kompozycje własne inspirowane mniej znaną częścią jego twórczości - muzyką filmową.

Ważnym elementem koncertu będzie obecność na scenie aktora filmowego i teatralnego Marcina Czarnika z TR Warszawa, znanego również ze swoich doskonałych ról u Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego (Triumf Woli) oraz Jana Klaty (Do Damaszku), który w połączeniu z muzyką czytać będzie fragmenty książki Magdaleny Grzebałkowskiej, która opowiada nie tylko o Komedzie kompozytorze i człowieku, ale także przybliża ówczesne barwne środowisko artystyczne oraz polskie realia polityczne, kulturowe i społeczne tamtych lat.

Marcin Czarnik - głos
Olo Walicki - kontrabas
Jacek Prościński - perkusja

Wydarzenie w ramach Sopot Film Festival, współfinansowanego ze środków Samorządu Woj. Pomorskiego oraz Miasta Sopotu.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
  • Przedsprzedaż
    40 zł
Dostępne w sieci Interticket.pl:
https://sopotfilmfestival.interticket.pl

Czytaj także